Pierwsze biuro – Akademia Biznesu odc. 5 [VIDEO]

  0

  W 5. już odcinku serii o zakładaniu firmy sprawdzimy, czy lepiej pracować w domu czy wynająć biuro . Praca w domu wydaje się wygodna, nie będziemy musieli tracić czasu na dojazdy, a wszystko czego będziemy potrzebować mamy na wyciągnięcie ręki. Niestety, pomimo wielu zalet, największymi minusami pracowania w domu jest brak podziału między przestrzenią prywatną i zawodową, jak i przeciąganie i skracanie czasu pracy. Często pojawia się brak motywacji do pracy w domu.

  Dobrym rozwiązaniem dla jednoosobowej działalności jest praca w biurze coworkingowym. W Świdnicy, niestety, nie ma jeszcze takiej możliwości. Najbliższe tego typu biuro znajdziemy we Wrocławiu. Możemy tam wynająć przestrzeń do pracy nawet tylko na tydzień. Zaletą jest niski koszt wynajmu, bezpłatne korzystanie ze sprzętu i wyposażenia, a także nasz własny firmowy adres.

  W przypadku, gdy chcemy mieć tylko nasz lokal firmowy, musimy się zdecydować na wynajem lub zakup. Kierować musimy się przede wszystkim ceną i lokalizacją. Ważne też jest przystosowanie lokalu do naszych wymagań. Umowa najmu musi zawierać:

  – najważniejsze dane obu stron

  – przedmiot umowy najmu

  – czynsz

  – koszty eksploatacyjne

  – kaucja

  – ubezpieczenie

  Wyposażenie biura jest całkowicie uzależnione od specyfikacji naszej działalności. Wysokiej jakości sprzęt to duży wydatek dla nowego przedsiębiorcy. Jednakże jak pamiętamy z poprzednich odcinków, osoby otwierające nową działalność mogą pozyskać zewnętrzne środki na zakup sprzętu.

  W kolejnym odcinku powiemy o oprogramowaniu ,które jest niezbędne do prowadzenia firmy w szybki i łatwy sposób.

  opr. wl