Nowa dyrektorka Domu Dziecka

  74

  Iwona Pawlos została nowym dyrektor Domu Dziecka w Bystrzycy Górnej. Umowę o pracę starosta Zygmunt Worsa podpisał podczas dzisiejszego posiedzenia Zarządu Powiatu. Wcześniej zorganizowano konkurs na to stanowisko. Chętnych do objęcia funkcji kierowniczej w powiatowej instytucji było pięć osób.

  Nowa  dyrektorka posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie zawodowe, w tym od 10 lat piastuje stanowiska związane z funkcjami kierowniczymi. Od 5 lat kieruje parafialną poradnią socjoterapeutyczną w Witoszowie Dolnym, jest także prezesem Dolnośląskiego Instytutu Dialogu i Tolerancji. Jak mówi o sobie, doskonale zna charakter pracy w Domu Dziecka w Bystrzycy Górnej, gdyż pracowała w Zespole Placówek Specjalnych w Bystrzycy, a wcześniej w stowarzyszeniu SKSK „Chata”, które prowadzi mieszkania usamodzielnienia dla wychowanków Domu Dziecka.

  Iwona Pawlos ukończyła studia podyplomowe m.in. z zakresu organizacji i zarządzania w oświacie, prawa pracy i prawa socjalnego. Obecnie studiuje dodatkowo na dwóch kierunkach: resocjalizacji i socjoterapii. Sukcesy, które dotychczas osiągnęła zostały nagrodzone przez Ministra Sprawiedliwości brązową odznaką za zasługi w służbie penitencjarnej oraz Biskup Świdnicki, który za pracę na rzecz ubogiej młodzieży odznaczył ją medalem św. Stanisława.

  Konkurs na nowego dyrektora Domu Dziecka w Bystrzycy Górnej ogłoszono 9 listopada. Nowego szefa tej placówki szukano w związku z rezygnacją, jaką złożyła dotychczasowa dyrektor Dorota Gacek. Do konkursu zgłosiło się pięć osób. Cztery dopuszczono do rozmów z komisją konkursową. Kandydaci musieli m.in. zaprezentować własne projekty i pomysły na rozwój i reorganizację placówki.

  Komisja konkursowa  pracowała w składzie: wicestarosta Alicja Synowska, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Dorota Galewska, dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Zbigniew Okarmus oraz sekretarz powiatu Tomasz Kempa. To komisja wybrała jedną kandydaturę i przedstawiła ją Zarządowi Powiatu. Dzisiaj Zarząd Powiatu zaakceptował propozycję komisji, w konsekwencji czego starosta podpisał umowę o pracę.

  Monika Żmijewska

  • Małgośka

   Biskup Polecił Pani prace dostała ! Najbardziej boli to że czerwonych Polska na Czarnych zamieniła .

   • Anna

    A może byś się podpisała z imienia i nazwiska zarzucając Biskupowi protekcję? A może popracujesz troche dla dobra dzieci również tych skrzywdzonych wówczas i Ty otrzymasz medal od ministra i biskupa. Kobieto weź sie do roboty!

   • olo

    Witamy w tolerancyjnej, otwartej Polsce.

    • Piotr

     Polska zdaje się być otwarta dla mniejszości religijnych, seksualnych… Chrześcijanie mają kryć się ze swpomi poglądami ale geje itp. mogą manifestować jak chcą! Tolerancja mede in Poland?

   • Anna

    A może tak warto pdpisać się imnieniem i nazwiskiem? Fajnie zarzucać coś innym. A co Ty Małgośka zrobiłas dla innych? Z pewnością przy odrobinie zaangażowania znalazłaśbyś uznanie i otrzymałaś odznaczenia i od ministra i od biskupa.

    • Victoria

     Anna a Ty co taka anonimowa jestes? Miotasz sie i rzucasz do innych to moze sama podpisz sie imieniem i nazwiskiem. Od innych wymagasz sama tego nie stosujesz…. to taka troche hipokryzja – nie sadzisz?

  • Tygrys

   Kuria locuta, causa finita. To tak a propos tych, co na czarnym pasku chodzą i tupię, że Polska straciła suwerenność. Jeśli ją straciła, to znacznie bardziej na rzecz Watykanu, niż Unii.

   • allmanbb

    jednak po przeblysku rozumnej mysli wracasz na stary tor idiotyzmu…

   • szwagier

    Tygrysie, jeszcze dekada i watykan nie bedzie miał komu wygłaszać kazań….sami będą temu winni….

    • Not

     Za

     • jarecki

      Jak tak czytam ….dochodze do wniosku ze moher podlaczyly sobie internet .. ludzie o czym wy mowicie Kobieta przejea dom dziecka ….jest derektorem a tu widz Ks . dyrektor prawi kazania …zacznijcie nacierac sie ziemia ..stare dziedy !

  • zibi

   “Cztery dopuszczono do rozmów z komisją konkursową.”
   ten fragment informacji jest najlepszy 🙂 “Dopuszczono”..- nie ma jak profesjonalizm: komuna czy co?

   • bartek

    jak ktoś nie spełnia wymagań formalnych (np nie umie poprawnie wypełnić formularza zgłoszeniowego), to się go nie dopuszcza do dalszych etapów, żeby nie marnować czasu komisji, proste, żadna komuna.

    • zibi

     Chodzi mi bartku o słownictwo: słowo “dopuszczenie” jest dwuznaczne:):):)i podkreśla “ważność” komisji, która nota bene nie jest wcale taka ważna 🙂 Inaczej zupełnie brzmiałoby : “przejście do drugiego etapu”. Może się czepiam, ale diabeł zawsze tkwi w szczegółach. Jestem polonistą z wykształcenia stąd być może to “zboczenie zawodowe”

     • bartek

      moim zdaniem mieści się w normach urzędniczego bełkotu i niczym specjalnym się nie wyróżnia; cóż, odkąd rozpocząłem korespondencję z PUP, nic już nie jest takie jak kiedyś…

  • valky

   abstrahując od tematu – ponaddwudziestoletnie piszemy lacznie 🙂

   • Andrew

    abstrahujac od ortografii – jesli ponaddwudziestoletnie doswiadczenie tzn ze owa Pani zaczela “kariere” kolo 18-20 roku zycia? … tylko pogratulowac umiejetnosci logistycznych … albo jest starsza niz wyglada
    pzdr A

  • Karras

   Trzeba się cieszyć, że są ludzie, którzy pragną pomogać dzieciom za małą pensję jaką ma dyrektor. Nikt nie patrzy na zakres odpowiedzialności jakie mają osoby na takich stanowiskach.

   • clawis

    Ciekawe dlaczego komisja nie zwróciła się o referencję do poprzedniego jej miejsca pracy.W poprzedniej się nie sprawdziła (tylko że tam byli dorośli) a tu są dzieci i tych szkoda.Chyba,ze ks.Jarosław jej pomoże jak we wszystkim.

    • Piotr

     Zobacz co się dzieje u was w kryminale. Zatrudnione całe rodzinki.Złodzieje mają dostęp do używek dzięki… Wypuścicie dwóch skazanych do pracy na zewnątrz i zgłaszacie to do prasy bo sucesów brak? Do nauki panowie, do nauki!

     • WOJTEK

      CZYŻBYŚ BYŁ JEDNYM Z TYCH, KTÓRZY SIĘ NIE DOSTALI DO PRACY W ARESZCIE. A SUKCESEM JEST CHOCIAŻBY TO ŻE SPOKOJNIEJ CHODZISZ PO ULICACH. NIE WYPOWIADAJ SIĘ NA TEMAT PRACY O KTÓREJ NIE MASZ ZIELONEGO POJĘCIA.

  • 1984

   tego domu dziecka w ogole nie powinno byc, gdzie rodziny zastepcze…?? dziwna polityka

  • Artur Mazur

   odpowiedni człowiek na odpowiednim stanowisku i tyle w temacie , pozdrawiam.

  • Małgośka

   Anno kochana Katoliczko urodziłam i wychowałam sporą grupkę dzieci dużo ponad średnią krajową . Pomagam nie tylko swojej rodzinie ale i innym . Ale po co się mam chwalić wystarczy że moje sumienie i serce o tym wie . Tobie życzę więcej Asertywności i Tolerancji pozdrawiam .

  • Małgośka

   PS. Nie jestem Katoliczką zostałam Neofitą Katolicy a w szczególności Księża sami mnie skutecznie oduczyli bycia Katolikiem !

  • Zuzia

   Dyrektorem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie jest pani Beata Galewska (nie Dorota).

   • Egon

    Wnioski pisze Dyrektor?A może tylko podpisuje i czasami nie wie co i dla kogo, jak pracowałeś to chyba powinieneś wiedzieć….może pracowałeś za krótko??Z pewnością tak!

    • Krzysztof

     Dyrektor jest odpowiedzialnym człowiekiem i czyta to co podpisuje. Widać mam złe zdanie co do kompetencji swojego szefa.

     • Krzysztof

      maiło być masz złe zdanie.

    • cytat: Wiele razy czytałem Migalskiego, często się z nim zgadzałem, wiele razy go broniłem przed rnlykadaymi pobratymcami, lecz od pewnego czasu uważam, że Migalski najadł się politologicznego szaleju. Mało tego, śmiem twierdzić, że to nie Kaczyński abdykował lecz abdykował zdrowy rozsądek Migalskiego. Panie Marku, Pan już przestanie rąbać w PiS, Pan już przestanie szkodzić tej formacji.Jeżeli to mają być argumenty, to są one na poziomie przedszkola. Argumentacja ma zawierać uzasadnienie. Ma tłumaczyć i wyjaśniać. Ma nie być pusta. Pana argumentacja jest pusta. Migalski,Kluzik-Rostowska, Jakubiak itd. posiadają argumenty o konkretnej wadze. Ich przeciwnicy mają tylko jakieś brednie a la "abdykował zdrowy rozsądek Migalskiego". PiS potrzebuje zmiany. Ziobro i inni powinni zostać odsunięci w cień.PS I radzę nie cenzurować tego komentarza, bo jest on merytoryczny i w przypadku cenzury zamieszczę stosowne info na blogu.

  • Krzysztof

   Z pewnością nowa kadrowa już oficer jest OK> ze 40 kg za dużo, ale… to służby mundurowe. Jako były klawisz miałem dość miernej inteligencji swoich kolegów, wolałem dokończyć studia i podjąć inną pracę. A wnioski pisze Dyrektor

   • WOJTEK

    pij maślankę będziesz wielki

   • jurand

    protestuje, znam kadrowa i to jest przesada. To nie 40 lecz tylko 20 kg a to już w normie.

   • Niedobrota

    …cios poniżej pasa, kolego “po studiach” – oj TAK, TAK to prawdziwy prestiż!Twoja inteligencja jest na pewno “nabyta” na tychże właśnie studiach? Żal Ci 4 litery sciska, więc rzucasz prymitywnymi epitetami.Nie obrażaj kolegów, bo sam niejako zakompleksiony, jeteś MIERNY!

  • Karolina Nowakowska

   Gratuluje trafnego wyboru! Pani Iwonka naprawdę wspaniale pracuje z dziećmi! Wystarczy pojechać do Bystrzycy Górnej i popytać dzieci i młodzież z którymi pracuje. A te wszystkie złośliwości ludzi z aresztu…. Siedzą odizolowani od otoczenia, zajmują się plotami, nie robią nic dla społeczeństwa, a do gadania mają tak dużo. Po świętach będą protestowali, że mało zarabiają, zapominając, że społeczeństwo na nich pracuje. Apeluję o zachowanie kultury i oidrobiny przyzwoitości.

   • Belizarusz

    Dla społeczeństwa- ojczyzny poświęciliśmy swoje życie i swoich rodzin. Proszę nie zapominać, że izolacja to kara za przestępstwa popełnione przez pewne grono obywateli, dlatego też “my” jesteśmy w owej izolacji bowiem służymy tym, o których niejeden nie pamięta. Protestować każdy może to jest przywilej demokracji. Wśród protestujących będą też strażacy na których posiłkując się w/w wypowiedzią również społeczeństwo pracuje. A nauczyciele, urzędnicy i wiele innych profesji? Kto na nich pracuje? My wszyscy czyli społeczeństwo, do którego “my” też należymy bowiem nikt nas tego prawa nie pozbawił. Apel o zachowanie kultury i odrobiny przyzwoitości tyczy wszystkich i proszę się nie wypowiadać na forum a wręcz stwierdzać i rozpowszechniać fałszywe informacje, że to wszystko złośliwość ludzi z aresztu.

   • WIEM

    TEŻ PANI KAROLINKA ZNA WSZYSTKICH W STAROSTWIE CZY JAKIEGOŚ INNEGO KSIĘDZA Z TACĄ:)hehe

   • MonK

    ale się uśmiałam! 😉 Daje +

   • xx

    racja.. warto popytac dzieci z którymi obecnie pracuje.. jak sie do nich odnosi, jak dba o dobro dziecka.. taaak, zanim ja pochwalic warto je zapytac..

  • Małgośka

   Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze . Starostwie nie opłaca się utrzymywać Domu dziecka więc po cichu odda się go dla Caritasu np.teraz utrzymanie kosztuje 10 mil po przejęciu będziemy musieli Dopłacić do utrzymania 20 mil ! Lub chodzi o to by Ta Pani doprowadziła do zlikwidowania Domu jako Domu i pewnie jest już Kupiec na Tak pięknie usytuowany budynek z przeznaczeniem na Hotel .

  • WIEM

   Ludzie o czym wy tu rozmawiacie, o dobrze dziecka??hmm
   Myślę,że Bystrzycki Dom Dziecka będzie likwidowany co nakaże starostwo nowa pani dyrektor wykona. Czy ktoś wspomniał o tym, że pani współpracuje z CHATĄ SKSK, która legitymuje się w mediach Dom Dziecka CHATA SKSK i od dawien dawna zarząd tej placówki dążył do likwidacji D.Dz. w Bystrzycy. A to, że STAROSTWO+CHATA+NOWA PANI DYREKTOR SĄ ZNAJOMYMI nikogo nie dziwi?…

   • xx

    tu sie zgodze… takie rzeczy nikogo nie dziwia.. poki ktos dostaje pieniadze, wukonuje polecenia.. a ja powiem jedno – jej medale mnie nie obchodza.. widze co sie tam dzieje, slysze co dzieci mowia.. poczekajcie a zobaczycie co sie tam dzieje.. predzej czy pozniej..

  • carlos

   pomódlmy się razem z ojcem dyrektorem za tych którzy dopuścili się grzechu okrutnego pychy i niegodziwośći

  • Andrew

   najciemniej pod latarnia

  • Amtest

   niedawno zamieściłem post, który został usunięty… Polska to piękny kraj, a najpiękniejsza jest wolność słowa… cenzura wewnętrzna jak za komuny. Prawda zawsze w oczy kole.

   • Egon

    Twój post został usunięty,bo koleżanka pana Jarosława L. zarządza portalem i jest jego parafianką!!

  • elena

   A regulamin czytałeś? To poczytaj, a potem krzycz o wolności słowa. Jak taki jestes odważny w głoszeniu poglądów, podpisz sie imieniem i nazwiskiem chojraku. I tak za duzo smieci przepuszczają.

   • Amtest

    A ty sie ciotka elena dlaczego nie podpiszesz? jedziesz na tym profilu na tych samych warunkach co ja

  • sek

   ,,SKSK „Chata”, które prowadzi mieszkania usamodzielnienia dla wychowanków Domu Dziecka,,to bzdura, Dom Dziecka ma swoje mieszkania usamodzielnienia.Czy to na tym polega
   doskonała znajomość pracy w Domu Dziecka p, Pawlos?

  • ergo

   A ja mam propozycje dla Redakcji, może sprawdzicie w/w komentarze,te które mówią o faktach,czy to tylko myśli sfrustrowanej osoby, która nie została wybrana, czy może jednak nie. pozdrawiam

  • smutna

   ergo nie rób idiotów z ludzi co oczy mają zamknąć , uszy zatkać by nic nie widzieć nic nie słyszeć ? Prawda jest taka a nie inna Ludzie szemrają i co Buźki też chcesz zakleić ? A może cenzurę wprowadzisz masz w tym interes ?

   • ergo

    smutna,właśnie taka samą miałem myśl, aby z szemrania
    coś powstało, a tym bardzo łatwo może zająć się prasa,
    będąc tubą rzetelnych info. a nie przekazem pewnych opcji,jeśli takową jest.A zatem,jeśli sprawa wzbudza tyle kontrowersji to REDAKCJA mogłaby wniknąć w temat głębiej,kilka info z aresztu,znaleźć poradnie, o którą pyta sek.czy też owe stanowiska kierownicze… to tyle wyjasniająć.

  • Janek

   a może rzecznik starostwa p.Augustyn sie wypowie jakie były wymogi konkursu? To społeczeństwo informatyczne zweryfikuje, czy pani ta powinna sie załapać czy to tylko opisane tu znajomości?

   • ergo

    wymogi konkursu ustalają odpowiednie przepisy,oraz zarządzenie starosty, jest dostępne na stronach starostwa, lecz co inne jest ciekawe, o czym rzecznik starostwa raczej nie wypowie się, a mianowicie to iż informacja, że wybrana została kandydatka, ukazała się w internecie w 13 minut po tym jak ostatni ze startujących w konkursie opuścił szacowną komisje konkursową. Zaiste tempo obrad i przekaz info błyskawiczny….

  • bobek

   Powinien powstac artykuł: “Ciekawi ludzie na stanowiskach” lub “W dążeniu do celu”. Ale myślę, że tym tematem nikt sie nie zajmie, bo to stworzyli ludzie na stanowiskach, jeszcze dowiedzielibyśmy się za dużo. A kto pisze te komentarze? stawiam na tych, którym postawa Pani P. i działanie jest dobrze znane: współpracownicy, “koledzy”, “koleżanki”??? A moze sama Pani P. też.

  • świdniczanka

   “Czyli jest cos na rzeczy” – jeśli zostały usunięte komentarze i poprzestawiane, żeby wprowadzić chaos i zagubic istotę sprawy. A gdzie wolność wyrażania swoich opinii? A może przydałoby się wyjśnić wątpliwości, a nie zamiatać prawdę pod dywan?

  • Jagoda.

   Jak dla mnie to ludzie , którzy tu się wypowiadają oczerniając Panią Iwonę są po prostu zazdrośni. Żałosne jest to , co mówicie mimo , że w naszym kraju panuje wolność słowa. Pocałujcie sie wszyscy w dupe , bo to co robicie jest nienormalne. Obrażacie kobietę , bo objęła dobre stanowisko i zarabia więcej niż nie jeden polak ? dajcie sobie siana i zostawicie kobiete w spokoju – najlepiej to udajcie się do psychiatry , bo to własnie przez was i przez to co robicie klimat i ludność w Polsce jak tak chora. ! Nie macie własnego życia , tylko interesujecie sie czyimś ? po co ?! szukacie sensacji ?! to nie ten kierunek , jak szukacie sensacji to pobawcie się w Dodę i zróbcię aferę – może to was zadowoli , a nie czepiacie się człowieka , który inteligencją rozwalił by niejednego z was matoły krytykujące na częsci. Pozdrawiam.

  • Mateusz

   Oto Polska własnie! Jaka poradnia parafilana w Witoszowie???? ( pewnie sa stosowne dokumenty )Fundajca?? a moze coś wiecej- kto jest jej załozycielem? i dlaczegó ów Pani została jej Prezesem????
   Kto roztacza skrzydła nad samotna matką pod którymi nagle tak zaczeła sie rozwijać po rezygnacji z pracy w areszcie ? Moze to i dobrze,rozwój zawsze w cenie – tylko w jakiej cenie?
   szkoda,że wcześniejsze komentarze zniknęły…..

   • xx

    wszystko nie 'dla dzieci' – a 'kosztem dzieci'… sporo by sie dalo zeby cala prawda wyszla na jaw.. bo to jest jakas paranoja… ale zbyt wielu ludzi w tym umoczonych i trzeba czasu

  • Wychowanka Domu Dziecka

   Jestem wychowanką Domu dziecka i wcale tej pani dyrektor nie pochwalam jest okropna złośliwa i robi wszystko na przekór dzieciom. A gdy jakieś dziecko pokrzyżuje jej plany to robi wszystko żeby te dziecko usamodzielnic chociaż nie ma gdzie iść lub prowokuje ze swoimi koleżankami z biura żeby dziecko się zesłościło i wpieraja dziecia kłamstwa . I jA już dyrekcja nie ma chyba co robic i przenosi dzieci z miszkanka na mieszkanko traktując je jak zabaweczki. Więcej nie muszę pisać bo jest tego za dużo piszę to w imieniu dzieci. Jeśli ktoś chce z dziećmi porozmawiać to proszę bardzo chętnie porozmawiamy 🙂 Dziękuje