Dyżury w ramach akcji zima rozpoczęte

  3

  350 ton soli i 550 ton piasku do posypywania śliskich jezdni mają do dyspozycji drogowcy. W pogotowiu czeka także specjalistyczny sprzęt. Od poniedziałku, 12 grudnia w Świdnicy pełnione są dyżury związane z akcją zima.

  – Od początku tygodnia odnotowujemy coraz więcej miejsc, które są bardzo śliskie. Mimo że nie panują srogie mrozy to tzw. przejście przez zero utrudnia życie kierowcom, dlatego służby odpowiedzialne za akcję zima w mieście pełnią dyżury. Według prognoz w kolejnych dniach mogą wystąpić przelotne opady śniegu, dlatego taka decyzja jest zasadna – wyjaśnia Maciej Gleba, dyrektor Departamentu Komunikacji Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

  Drogowcy w pierwszej kolejności walczą ze śliską nawierzchnią w miejscach, gdzie kursuje komunikacja miejska. Tam gdzie są strome podjazdy, zjazdy oraz sygnalizacja świetlna.

  Zimowym odśnieżaniem dróg miejskich i chodników przez kolejne cztery zimowe sezony będzie się zajmowała wybrana w przetargu firma – „Farma Miejska”. Dodatkowo, by poprawić sytuację utrzymania zimą przystanków komunikacji miejskiej, wybrano konsorcjum firm BeBa-Awart.

  Firmy wzmocniły się sprzętowo i dziś do pracy na jezdniach można skierować aż cztery pługosolarki, a także pługi lekkie z rozrzutnikiem, pługi średnie i ładowarki. Na chodnikach zarządzanych przez miasto pracować mogą mikrociągniki oraz pługi średnie z rozrzutnikiem. Do odśnieżania przystanków komunikacji miejskiej wykorzystywane będą dodatkowe mikrociągniki. W ramach akcji zima do dyspozycji jest flota blisko 20 pojazdów.

  Poprzedni artykułNowa dyrektorka Domu Dziecka
  Następny artykułUderzył w karetkę jadącą na sygnale [FOTO/ VIDEO]