Magazyn Swidnica24.pl od kuchni

  0

  Zapobiegliwe gospodynie (i gospodarze) albo polują na niezbędne produkty w sklepach, albo już pichcą pierwsze świąteczne dania. Magazyn Swidnica24.pl utrzyma Państwa w tej wyjątkowej atmosferze przed Bożym Narodzeniem, pokazując świat od kuchni.

  Szczególnie zachęcamy do lektury porad Danuty Mazur. Powiatowy Rzecznik Konsumentów pomoże nie dać się nabić w butelkę podczas zakupów, robionych zwłaszcza w dużych sklepach. Nierzadko zdarza się przecież, że już w domu, analizując paragon łapiemy się za głowę, patrząc na sumę, i  przypominamy sobie, że cena na półce z tą wybitą w kasie nie ma nic wspólnego. Jak ustrzec się nadpłacania podczas zakupowej gorączki? Gdzie składać zażalenie i jak odzyskać pieniądze? Zapraszamy do działu Porady.

  Z kolei nasz felietonista, Wacław Piechocki, pisze hymn pochwalny na cześć… majonezu. Jak ten sos niezbędny jest podczas świąt, nie trzeba przekonywać, ale skąd się wziął i dlaczego nazywa się majonez? O tym w dziale Felieton. W kuchni oczywiście króluje czarodziejka Penelopa, która przed każdymi świętami rozwija skrzydła i zaskakuje oryginalnymi przepisami. Czy na wigilijnym stole zawsze musi być kompot z suszonych śliwek? A może by tak zaszaleć? Jak zaskoczyć rodzinę niecodziennym napojem – o tym w dziale Kuchnia.

  Świątecznego stołu bez ciast nie sposób sobie wyobrazić. Jeśli świdniczanom nie wystarczy sił na własne wypieki, doskonale wiedzą, gdzie szukać ratunku. Ciasta, ciasteczka, torty i pączki, lubiane od pokoleń, serwuje mistrz Eugeniusz Kępa. Słynna jest nie tylko jego cukiernia „Kasia”, ale i on sam, choć dzieje się tak wbrew woli tego niezwykle skromnego człowieka. Pan Eugeniusz od lat pomaga dzieciom. A o czym marzy? Odpowiedź w najnowszym odcinku „Tkania życia” w dziale wywiad.

  Zmęczonym przedświąteczną krzątaniną polecamy dobrą książkę. Ze swadą swoje wyprawy na Kołymę opisał dziennikarza Gazety Wyborczej Jacek Hugo-Bader. Jego „Dzienniki kołymskie” wzbudziły sporo kontrowersji, jednak na pewno nie są lekturą nudną. Dlaczego? O tym w dziale Książka.

  Warto także pomyśleć o tym, co już za tydzień – gdy będą Państwo mieli dosyć siedzenia za stołem. Może by tak wybrać się na szczyt góry, najchętniej odwiedzanej przez Europejczyków? Nie jest za daleko, a czym kusi, piszą twórcy portalu znanenieznane.pl. w dziale Turystyka.

  Autorzy Magazynu Swidnica24.pl (w menu pod hasłem Magazyn) kłaniają się nisko i zapraszają do czytania.

  Agnieszka Szymkiewicz

  Poprzedni artykułTkanie życia: Eugeniusz Kępa
  Następny artykułMikołaj z SERCEM i gitarą