Mikołaj z SERCEM i gitarą

  0

  Cierpliwość została nagrodzona. Przez 2 godziny ponad setka dzieci tęsknie wpatrywała się w stosy prezentów, gdy wreszcie pojawił się św. Mikołaj! I to nie byle jaki, bo z gitarą. Po raz 12. Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci Chorych „Serce” zaprosiło swoich podopiecznych wraz z rodzicami, a także wielu znakomitych gości, na spotkanie wigilijne w Hotelu Park.

  Zanim nadszedł wymarzony moment wręczania prezentów, dla zgromadzonych gości zaśpiewał zespół „Serduszka”, który działa w stowarzyszeniu od wielu lat, koncertuje nie tylko w Polsce, ma także własne płyty. Nie zabrakło ciepłych słów o miłości od Marka Michalaka, Rzecznika Praw Dziecka, założyciela „Serca”. Życzenia składali również Henryka Krzywonos-Strycharska, legenda strajków z 1980 roku i matka zastępcza dla 12-ciorga dzieci, i od biskupa świdnickiego Ignacego Deca. Światełkiem betlejemskim podzielił się harcmistrz Piotr Pamuła, komendant Hufca ZHP w Świdnicy. Była też miła uroczystość wręczenia certyfikatów „Przyjaciel SPDC Serce”, którymi uhonorowano wspomnianą już Henrykę Krzywonos-Strycharską, Renatę Makarewicz i Stanisława Wądołowskiego.

  Pięknie przygotowane stoły w gościnnej restauracji państwa Janowskich i Waluszewskich uginały się tego wieczoru od pysznych potraw. Była zupa grzybowa, pierogi z kapustą i grzybami, smażona ryba. Nie zabrakło oczywiście ciast z cukierni Eugeniusza Kępy. Jednym z najbardziej wzruszających momentów była chwila, gdy wszyscy składali sobie nawzajem życzenia.

  Na zakończenie pojawił się tron i św. Mikołaj z gitarą. Maluchom z „Serca” i parafii pw. św. Andrzeja Boboli wręczył paczki, w których znalazło się dokładnie to, o co w listach prosili najmłodsi. Wzruszenia nie ukrywały nie tylko dzieci, ale także ich rodzice, którzy zawsze są wspólnie ze swoimi pociechami zapraszani na spotkanie „Serca”.

  asz

  [photospace]

  Poprzedni artykułMagazyn Swidnica24.pl od kuchni
  Następny artykułMrówki z urzędu nagrodzone