Ukradł piersi, alkohol i pobił ochronę

  8

  Policjanci ze Świebodzic zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież piersi z kurczaka i alkoholu w jednym z dyskontów spożywczych w Świebodzicach. Sprawca w trakcie kradzieży pobił pracownika ochrony i uciekł. Grozi mu teraz nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

  Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Świebodzicach zostali poinformowani o kradzieży w jednym ze sklepów na terenie Świebodzic. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia okazało się, iż ochrona sklepu zatrzymała jednego ze sprawców kradzieży, drugiemu udało się uciec. W trakcie zatrzymania ochroniarz został uderzony przez złodzieja, który nie chciał oddać skradzionych rzeczy – piersi z kurczaka i alkoholu. Między mężczyznami doszło do szamotaniny. Widząc całe zdarzenie, drugi ze sprawców , któremu udało się uciec, chcąc pomóc zatrzymanemu kompanowi wybił szybę. Wtedy zatrzymany mężczyzna wyrwał się ochronie sklepu i uciekł.

  W trackie wyjaśniania okoliczności tej sprawy policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży rozbójniczej. Okazał się nim 30-letni mieszkaniec Świebodzic, notowany już wcześniej przez policjantów. Mężczyzna został doprowadzony do sądu, który wobec niego zastosował miesięczny areszt tymczasowy. Za czyn, którego się dopuścił może mu grozić do 10 lat pozbawienia wolności.

  W chwili obecnej policjanci prowadzą poszukiwania drugiego ze sprawców kradzieży i zniszczenia mienia.

  Katarzyna Czepil

  oficer prasowy KPP w Świdnicy

  Poprzedni artykułWspomnienia pionierów opublikowane
  Następny artykułŚwidniczanin szefem Domu Maklerskiego PKO BP