Świętuj z kolejarzami w muzeum

  1

  Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej  zaprasza 25 -27 listopada 2011 w godz. 9.00 -16. 00 na Dni Kolejarza.

  Zarówno młodszym, jak i starszym miłośnikom kolei zapewnimy wiele atrakcji – przedstawimy historię kolei, pracę kolejarza od zaplecza, zaprezentujemy nowoczesny i historyczny tabor, przedstawimy umundurowanie pracowników kolei. Podczas Dni Kolejarza uruchomiony będzie parowóz Tkt48-18 – zaprezentujemy czynności związane z obsługą, czyli obrządzanie parowozu, zobaczą Państwo pracę drużyny parowozowej, wnętrze budki maszynisty oraz obracanie parowozu na obrotnicy.

  Na największej w regionie makiecie kolejowej w skali H0, która do niedawna służyła do nauki przyszłym kolejarzom odpowiedzialnym za organizację ruchu pociągów zaprezentujemy przebieg pracy manewrowej na kolei. Na „najmłodszych kolejarzy” będzie czekać minikolejka oraz drobne upominki.

  Dzień Kolejarza to polskie święto kolejarzy i pracowników kolei obchodzone corocznie od 1981 roku 25 listopada w dniu wspomnienia św. Katarzyny Aleksandryjskiej, patronki kolejarzy.Obchody Dnia Kolejarza to tradycja sięgająca XIX wieku.

  Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa

  Poprzedni artykułNa pensje nie zabraknie
  Następny artykułKawa w samo południe [zobacz program TV]