Na pensje nie zabraknie

  6

  20 głosami za przy 9 wstrzymujących się Rada Powiatu przyjęła uchwałę o zmianach w budżecie, która gwarantuje listopadowe wypłaty wynagrodzeń w szkołach i placówkach prowadzonych przez powiat. Na początku roku w ramach oszczędności środki na oświatę obniżono o ponad 5 milionów. Czy zabraknie także na grudniowe pensje?

  Na pokrycie wypłat za listopad potrzebne były 2 miliony 105 tysięcy złotych. Pieniądze pochodzą z tzw. wolnych środków, czyli niewykorzystanych w ubiegłym roku kredytów i oszczędności. W sumie jest to 5 milionów  800 tysięcy złotych.

  Podczas wczorajszej sesji radni dopytywali, czy oszczędzanie miało sens i dlaczego od razu  wolnych środków nie włączono do budżetu. Starosta Zygmunt Worsa wyjaśniał, że podczas uchwalania budżetu poprzedni rok nie jest jeszcze rozliczony, a takie wolne środki pojawiają się za każdym razem. Z 2009 roku zostało 9 milionów. Wówczas 6 milionów zostało wykorzystane na inwestycje drogowe. W tym roku o takim luksusie można tylko pomarzyć. Po wykorzystaniu części puli na płace większość pieniędzy trafi na pokrycie deficytu budżetowego.

  Czy za miesiąc  znów może być problem z pieniędzmi na oświatę? Starosta przekonuje, że sytuacja się nie powtórzy, bo powiat m.in. otrzymał z MEN zwrot środków wydanych na wyposażenie Szkoły Specjalnej.

  [photospace]

  Poprzedni artykułCzarne owce w świdnickiej policji [POSŁUCHAJ]
  Następny artykułŚwiętuj z kolejarzami w muzeum