Romeo i Julia z gwiazdami

  0

  Uczniowie, nauczyciele, samorządowcy i gwiazdy po raz kolejny zagrają dla uzdolnionych absolwentów Liceum Ogólnokształcącego w Strzegomiu. Tym razem pod okiem znakomitej aktorki Emilii  Krakowskiej powstaje spektakl „Romeo i Julia”. Widzem może zostać każdy, kto kupi „cegiełkę”. Te dobrowolne wpłaty złożą się na stypendia.

  Udział w przedstawieniu zapowiedzieli wspaniali aktorzy: niezawodna Pani Emilia Krakowska, która wystąpi na deskach strzegomskiego ogólniaka już piąty raz, tym razem w roli Marty – niańki Julii, a także aktorka młodego pokolenia – Agnieszka Kawiorska znana z filmów Pierwsza miłość, Barwy szczęścia, Ojciec Mateusz, Katyń, Pitbull, która wcieli się w rolę pięknej Julii. Nie zabraknie również zdolnych aktorów. Przystojnego młodzieńca z Werony – Romea – odegra Łukasz Płoszajski, bohater Pierwszej miłości, Kryminalnych, Fali zbrodni, a także Mirosława Oczkosia, który tym razem poprowadzi dwudniowe warsztaty aktorskie dla młodzieży (termin: 18.11 i 19.11. w auli LO). „Dla licealistów – dodaje dyr. LO Tomasz Marczak – będzie to wspaniała okazja, aby poczuć smak prawdziwego teatru. Serdecznie zapraszam również gimnazjalistów, którzy chcieliby zobaczyć przygotowania do naszego przedstawienia”.

  Występy uczniów ( w I akcie) zawsze zachwycały nie tylko opanowaniem tekstu, grą sceniczną, ale również pasją z jaką były odgrywane kluczowe sceny przedstawienia. Nie inaczej będzie i tym razem, ponieważ uczniowie przygotowują partie taneczne – kłótnia rodów, a także wokalne. Nie zabraknie również wspaniałych, dramatycznych monologów i dialogów.

  W II akcie wystąpią nauczyciele. Obsada ról zawsze budzi wielkie zaciekawienie, zwłaszcza wśród uczniów. W chwili obecnej z obozu nauczycielskiego nie ma żadnych przecieków. Wiadomo jest tylko tyle, że wystąpi 19 nauczycieli, którzy wykonają również partie musicalowe.

  Akt III zarezerwowany jest zawsze dla VIP-ów. Jak już wspomnieliśmy wystąpią w nim aktorzy telewizyjni: Emilia Krakowska, Agnieszka Kawiorska, Łukasz Płoszajski. Swoją obecność potwierdził również starosta świdnicki Zygmunt Worsa, a także burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyta. Nie zabraknie pięknych pań: etatowego członka zarządu Sabiny Cebuli i dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 Elżbiety Smyk. Kilkoro samorządowców, strzegomskich osobowości i rodziców walczy jeszcze z tremą, ale, z całą pewnością, pojawią się na deskach LO. Po przedstawieniu będzie okazja do pamiątkowych zdjęć z zaproszonymi gośćmi, a także zdobycia autografów na plakatach filmowych i zdjęciach, które przywiozą ze sobą Emilia Krakowska, Agnieszka Kawiorska i Łukasz Płoszajski.

  Dochód z przedstawienia jest w całości przeznaczany na stypendia dla najlepszych maturzystów LO. W tym roku, za dwa najlepsze wyniki maturalne w powiecie świdnickim, stypendia otrzymają: Jakub Zwolański i Patryk Stopyra.

  Liceum zaprasza do udziału w tym wspaniałym przedsięwzięciu. Wszystkie informacje można uzyskać w sekretariacie LO: 748550233

  Przedstawienie jest częścią kampanii pn. „Uzależnienia zagrażają całej rodzinie” współfinansowanej przez Urząd Miejski w Strzegomiu w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii.

  Poprzedni artykułSąd Najwyższy – Święczkowski nie będzie posłem
  Następny artykułSpółdzielnia będzie współpracować?