Spółdzielnia będzie współpracować?

  6

  Narzekania, że realizuje się znacznie mniej chodników, placów zabaw czy parkingów niż by można, pojawiły się podczas niedawnego spotkania prezydenta Świdnicy z mieszkańcami osiedla Zarzecze. Jako jeden z powodów wskazywany był brak współpracy ze Spółdzielnia Mieszkaniową, do której należy znaczna część zarówno Zarzecza, jak i Osiedla Młodych. Być może po dzisiejszym spotkaniu coś drgnie, a mieszkańcy zobaczą realne efekty współpracy

  O możliwościach i przeszkodach w realizowaniu wspólnych projektów rozmawiali prezes spółdzielni Andrzej Markiewicz, jego zastępca i Prezydium Rady Nadzorczej, wiceprzewodnicząca Rady Miasta Zofia Skowrońska-Wiśniewska, radni,  zastepca prezydenta Ireneusz Pałac, dyrektorzy Maria Kasprowicz-Gładysz i Maciej Gleba.

  – Wiedząc o tym, że każdy z nas, zarówno spółdzielnia jak i miasto, dysponuje określonym budżetem na inwestycje w parkingi, chodniki i place zabaw, podjąłem próbę połączenia sił tak, aby w przyszłości planować niektóre inwestycje wspólnie i zagospodarowywać w ten sposób dużo większy teren – wyjaśnia inicjator spotkania, przewodniczący Komisji Rozwoju Rady Miasta Rafał Ząbczyk

  Spółdzielnia z racji uwarunkowań prawnych ma dużo bardziej związane ręce niż miasto i to podkreślał na dzisiejszym spotkaniu jej prezes Adam Markiewicz. Nie mniej jednak miasto wyszło do spółdzielni z propozycją wytypowania kilku inwestycji, które w porozumieniu być może również ze wspólnotami mieszkaniowymi udałoby się zrealizować.

  – Tak, aby w przyszłości unikać sytuacji gdzie np. miasto remontuje swoją część chodnika,  a spółdzielnia remont jego dalszej części leżącej na jej terenie planuje w czasie późniejszym. Podobnie jest z placami zabaw, bo nie sztuka jest stawiać jedną huśtawkę i karuzelę, których nie można nazwać placem zabaw. Lepiej się dogadać, połączyć siły i wspólnie zrobić duży bezpieczny plac, na który rodzice z dziećmi będą przychodzili z przyjemnością – dodaje Ząbczyk.

  Rozmowy będą kontynuowane w połowie grudnia, wtedy zarówno urząd, jak i spółdzielnia mają ustalić konkretne inwestycje, które będą chciały zrealizować w porozumieniu.

  opr.red.

  Poprzedni artykułRomeo i Julia z gwiazdami
  Następny artykułPuławy lepsze od ŚKPR