Rodzina szuka świadków tragicznego zdarzenia

  60

  Wracamy do sprawy poniedziałkowej tragedii. Rodzina mężczyzny, który zmarł w policyjnym radiowozie prosi o pilny kontakt wszystkie osoby, które były świadkami tragicznego zdarzenia. Kontakt telefoniczny z rodziną zmarłego pod numerem telefonu 727 568 954.

  Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Świdnicy. Dwudziestoośmiolatek został zatrzymany 24 października 2011 roku w godzinach wieczornych przez funkcjonariuszy świdnickiej policji, na skutek interwencji zgłoszonej przez pracownika ochrony sklepu „Biedronka” na Zarzeczu. Z dotychczasowych ustaleń prokuratury wynika, że pokrzywdzony pozbawiony górnej części garderoby, awanturował się przed sklepem z dwoma innymi mężczyznami, co wzbudziło niepokój klientów sklepu. Pierwsi podjęli interwencję funkcjonariusze Straży Miejskiej, a po nich przybył patrol policji. Mężczyzna został zatrzymany i umieszczony w policyjnym radiowozie. W trakcie przejazdu do Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy ulicą Wrocławską, policjanci stwierdzili, że mężczyzna ucichł. Po zatrzymaniu radiowozu stwierdzili, że nie daje on oznak życia. Policjanci rozpoczęli akcję reanimacyjną, którą następnie kontynuował zespół pogotowia ratunkowego. Mimo trwającej 60 minut akcji reanimacyjnej nie zdołano przywrócić u pokrzywdzonego czynności życiowych. Lekarz pogotowia stwierdził zgon mężczyzny o godzinie 19.05.

  W sprawie w dniu 26 października br. została przeprowadzona sekcja zwłok pokrzywdzonego, jednak określenie bezpośredniej przyczyny zgonu przez biegłego z zakresu medycyny sądowej będzie możliwe po uzyskaniu wyników zarządzonych badań toksykologicznych i histopatologicznych.

  W śledztwie wyjaśniane będą okoliczności, w jakich doszło do zdarzenia, ze szczególnym uwzględnieniem czy do śmierci pokrzywdzonego przyczyniło się przestępcze zachowanie osób trzecich. Badane będzie także zachowanie funkcjonariuszy służb w związku z podjętą interwencją oraz zatrzymaniem pokrzywdzonego celem ustalenia, czy w związku ze zdarzeniem nie doszło do przekroczenia uprawnień lub niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy publicznych.

  tepe

  źródło Prokuratura Okręgowa w Świdnicy

  Poprzedni artykułMiejsca, których już nie ma
  Następny artykułRusza Liga Szkół Podstawowych