Odpoczynek z Magazynem Swidnica24.pl

  0

  Jak co tydzień zapraszamy na chwilę relaksu i refleksji, z dala od szybkich newsów z życia codziennego. Być może znajdą Państwo podpowiedź, jak spędzić choćby część weekendu – czy na poszukiwaniu ciszy w lesie,  odkrywaniu piękna Świdnicy, spotkaniach z przyjaciółmi przy przekąsce podpowiedzianej przez czarodziejkę Penelopę czy wreszcie na lekturze niezłej książki.

  Patrząc za okno i na optymistyczne prognozy na najbliższe dni, na pewno warto zaplanować wycieczkę w plener. Na początek może warto wybrać się nie za daleko, na przykład do centrum miasta i nowym okiem spojrzeć na, wydawałoby się, doskonale znaną katedrę. Jakie kryje w sobie ciekawostki, o tym przeczytają Państwo w pierwszym odcinku nowego cyklu, który przygotowuje „zbliżacz podróżniczy” WWW.znanenieznane.pl. W dziale „Turystyka” co tydzień będziemy zapraszać na wycieczki bliższe i dalsze. Informacje okraszone będą zdjęciami, tak, by mogli Państwo zobaczyć… co warto zobaczyć na własne oczy.

  Zapraszamy także na spotkanie z dwiema wyjątkowymi kobietami. Bohaterką felietonu Wacława Piechockiego jest niezwykła dama polskiej nauki, profesor Hanna Świda-Ziemba, która żyje niepokornie i wiele wie o miłości, zupełnie innej niż ta z seriali czy kolorowych pism. Nie mniej barwna jest spontaniczna, acz niezwykle twardo stąpająca po ziemi świdniczanka Joanna Gadzińska. Jakie dramatyczne doświadczenia ją wzmocniły, dlaczego nie traci radości życia i nigdy nie skoczy na bangee? Dowiedzą się Państwo z najnowszego odcinka „Tkania życia” w dziale „Wywiad”.

  A że wzorem pani Joanny warto być radosnym, przekonują autorzy poradnika śmiechoterapii (w dziale „Poradnik”). Jakie reakcje chemiczne wyzwala śmiech? Rechotać czy raczej się uśmiechać? Warto sprawdzić.

  Z całą pewnością uśmiechną się Państwo, korzystając z najnowszego przepisu czarodziejki Penelopy, który należy wręcz wykorzystać podczas spotkania z przyjaciółmi. Obatzta – cóż to takiego? Warto poczytać i zastosować. (przepis w dziale „Kuchnia”)

  Oczywiście nie mogło zabraknąć rzeczowych porad Powiatowego Rzecznika Konsumentów. Danuta Mazur przytacza tym razem przepisy prawne, dotyczące nieuczciwych praktyk rynkowych (w dziale „Porady”). A na zakończenie, lub początek, jak kto woli, zachęta do poczytania ciekawej biografii Leopolda Tyrmanda. (w  dziale „Książka”). Cały Magazyn czeka na Państwa w menu pod hasłem Magazyn.

  Miłej lektury i udanego weekendu.

  Agnieszka Szymkiewicz

  Poprzedni artykułTkanie życia: Joanna Gadzińska
  Następny artykułDolnośląski Imprezownik