Magazyn Swidnica24.pl z drogowskazem

  2

  Zapewniam solennie, że autorzy piszący do cotygodniowego Magazynu Swidnica24.pl ani nie są instruowani , ani nie pozostają w zmowie. To absolutny zbieg okoliczności, że po raz kolejny poruszyli podobne tematy. A wszystkim jakby przyświecała ta sama myśl – ustawić drogowskaz na pełnej pułapek drodze życia.

  Szczególnie polecam „drogowskaz” Danuty Mazur, Powiatowego Rzecznika Konsumentów. Powoli rozkręca się przedświąteczna gorączka zakupów i wiadomo, że trzeba pewnie będzie posiłkować się pożyczkami. Jak nie dać się nabrać na te rzekomo łatwe, bez żadnych zabezpieczeń i udzielane w kwadrans?  O pułapkach stosowanych przez „niby banki” w najnowszym odcinku „Poradnika”.

  Jak łatwo dajemy się nabierać, m.in. o tym w wielowątkowym felietonie Wacława Piechockiego. Punktem wyjścia do rozważań o życiu stają się… perfumy, te niby najlepszych firm, sprzedawane gdzieś na ulicach czy parkingach za parę złotych. Klienci naiwni, ale i nie najszczęśliwsi sprzedawcy. Co z tego wynika? Warto zajrzeć do działu „Felieton”.

  W atmosferę tego Magazynu wpisuje się także Izabela Jankowska, polecająca do poczytania najsłynniejsza powieść Josepha Hellera. Nawet ci, którzy nigdy po tę książkę nie sięgnęli, absurdy urzędnicze i bezsilność zwykłego człowieka wobec machiny administracyjnej kwitują  – paragraf 22. Warto sprawdzić, o czym rzeczywiście jest  „Paragraf 22”.

  Podpowiedzią, jak się nie pogubić w niełatwym świecie, może być historia świdniczanina, który w latach 70-tych i 90-tych XX wieku święcił ogólnopolskie tryumfy. Na szczyty wyniósł go nie tylko talent, ale i pełen humoru dystans do siebie i ludzi. Dziś też ten dystans sprawia, że jest człowiekiem zadowolonym. Bohaterem „Tkania życia” jest Ryszard Latko, autor sztuki „Tato, tato sprawa się rypła”. Polecam.

  A na deser – czarodziejska kuchnia Penelopy. Tym razem przepis importowany zza południowej granicy. W sam raz na Andrzejki. Co kryje się pod nazwą „nakladany hemerlin”? Odpowiedź w dziale „Kuchnia”.

  Magazyn jak zawsze czeka na Państwa w menu w zakładce „Magazyn”.

  Agnieszka Szymkiewicz

  Poprzedni artykułTkanie życia: Ryszard Latko
  Następny artykułZnanenieznane.pl: Wałbrzych i zabytkowa Julia