Kasprowiczanka wśród zDolnych Ślązaków

  4

  Kapituła Dolnośląskiej Rady Wspierania Uzdolnień, w ramach organizowanego od 2001 roku przez Fundację Edukacji Międzynarodowej Programu Stypendialnego  „zDolny Ślązak”, przyznała Karolinie Kosior, tegorocznej absolwentce „Kasprowicza”, stypendium za wybitne osiągnięcia.

  Karolina Kosior/ foto I LO

  Karolina w tym roku ukończyła klasę o profilu humanistyczno – filmowym. Społeczności szkolnej znana jest ze swego zaangażowania w liczne szkolne i pozaszkolne inicjatywy o charakterze kulturalnym. Należą do nich na przykład udział w Projekcie Edukacji Teatralnej realizowanym w Świdnickim Ośrodku Kultury, udział w filmie „Tajemnica pastora”, przedsięwzięciu promującym zabytki UNESCO na Dolnym Śląsku. Wzięła udział w spektaklu ”(Un) born in PRL” w reżyserii  M. Kiljana (Teatr Polski we Wrocławiu – Scena Kameralna,  31 lipca i 1 sierpnia  2010). Samodzielne podejmuje różne inicjatywy artystyczne. M. in.  sama pisze scenariusze i reżyseruje spektakle teatralne: spektakl „Wtłoczeni w samotność”, którego premiera odbyła się 30.03.2011 r. na Prezentacjach Teatralnych w I LO w Świdnicy, zebrał bardzo dobre opinie i zdobył I nagrodę.  Autorką sztuki i jej reżyserem była Karolina, ona także zagrała główną rolę w przedstawieniu.

  Aktualnie Karolina jest studentką Uniwersytetu Jagiellońskiego na wydziale polonistyki, kierunek wiedza o teatrze i działa jako wolontariuszka przy Operze Krakowskiej.

  info I LO

  Poprzedni artykułFlamenco dla Długosza [VIDEO]
  Następny artykułKAT z Romanem Kostrzewskim zagra w Świdnicy