Flamenco dla Długosza [VIDEO]

  0

  Miał głowę pełną pomysłów. Był twórcą i organizatorem Świdnickiego Festiwalu Gitarowego. Laureatem wielu nagród w konkursach gitarowych. Dzięki staraniom Marka Długosza Świdnicę odwiedzali wirtuozi gitary. Odszedł nagle 7 maja 2010 roku. Ta śmierć dla ludzi, którzy znali Marka była zaskoczeniem.

  Carlos Piñana

  19 listopada w Świdnickim Ośrodku Kultury odbędzie się wyjątkowy koncert zorganizowany ku pamięci Marka Długosza. Na deskach teatru miejskiego w Świdnicy, w ramach projektu „Body & Soul” zagra Carlos Piñana. Ciało symbolizować ma tutaj taniec, zaś dusza – muzykę. Jednak Body & Soul rozumieć należy także jako połączenie dwóch przeciwieństw. Ów dualizm właśnie stanowi, według Carlosa Piñany, istotę prawdziwego flamenco. Na jego gruncie bowiem niejednokrotnie radość spotyka się ze smutkiem, miłość – z nienawiścią, zaś życie – ze śmiercią. Takie właśnie będą historie, które za pomocą słowa, gestu i dźwięku zaprezentują goście z Hiszpanii – pełne skrajnych emocji i pasji. Wszystko to zamknięte zostanie w tradycyjnych formach flamenco, zaś wirtuozeria Piñany oraz niezwykła charyzma jego towarzyszy wprawią w zachwyt najbardziej wymagających koneserów, ale również tych, którzy pragną po prostu wzruszyć się do łez.

  Na scenie obok Carlosa Piñany wystąpią: Nadia Márquez (taniec), Curro Piñana (śpiew) oraz Miguel Áengel Orengo (instrumenty perkusyjne), a w roli głównej – jakżeby inaczej – flamenco!

  Koncert zaplanowano na 19 listopada na godzinę 18:00. Bilety w cenie 35 złotych do nabycia w Biurze obsługi Klienta, Rynek 43.

  Poprzedni artykułZaułek Świętokrzyski. Będzie przedsądowa mediacja
  Następny artykułKasprowiczanka wśród zDolnych Ślązaków