Coraz więcej tonerów dla Maćka

  1

  Od września tego roku Powiatowe Zrzeszenie LZS w Świdnicy prowadzi zbiórkę pustych pojemników i tonerów po tuszach od drukarek dla głuchoniemego Maćka. Dzięki nagłośnieniu akcji  w ciągu kilku dni do biura LZS przyniesiono ok. 200 zużytych pojemników i z każdym tygodniem jest ich coraz więcej.

  Do zbiórki tonerów przyłączyło się Przedszkole Miejskie nr 3 w Świdnicy. Przedszkolaki „zapoznały się” z Maćkiem, poznały jego zainteresowania i zwykłe dziecięce marzenia. W przedszkolu zawieszono plakat z uśmiechniętą buzią chłopca, pod którym piętrzą się przyniesione przez dzieci pojemniki.

  Maciek to 9-letni chłopiec, który urodził się głuchoniemy, cierpi na obustronny głęboki niedosłuch zwyrodniono – nerwowy i aby być w pełni samodzielny, potrzebuje stałej i bardzo kosztownej rehabilitacji. Bardzo potrzebny Maćkowi jest także system FM, którego podstawowym zadaniem jest zapewnienie dziecku jak najlepszego odbioru mowy w każdych warunkach, wyeliminowaniu szumów i pogłosu. System ten pozwala na percepcję mowy w taki sposób, jakby mówca znajdował się w odległości kilku centymetrów od słuchacza.

  Aby pomóc chłopcu, wystarczy przekazać zużyte pojemniki, a firma Printeco zamieni je w pieniądze, które przekaże na konto chłopca. Do akcji mogą przyłączyć się wszyscy zainteresowani, zarówno osoby indywidualne, jak i firmy.  W razie konieczności firmie wystawiane są tzw. karty przekazania odpadu.

  Miejsca zbiórki: Biuro LZS – ul. Wałbrzyska 25-27

  Przedszkole Miejskie nr 3, ul. Okrężna 30

  Zuzanna Panek