Znika część historii Świdnicy [ZDJĘCIA]

  2

  Dla wielu to tylko obskurny relikt PRL-u, dla innych miejsce, w którym przepracowali wiele lat. American Axle & Manufacturing, obecny właściciel dawnego ZEM ELMOT przy ulicy Szarych Szeregów, zadecydował o wyburzeniu biurowca.  W tym miejscu będzie tylko trawa.

  W czasach świetności ZEM miał dwie fabryki – tę przy ul. Szarych Szeregów i tzw. „jedynkę” przy ulicy Westerplatte. Istniejący od 1947 roku zakład był jednym z największych producentów rozruszników samochodowych. W czasach największej świetności zatrudniał 3 tysiące osób.

  W 2009 roku o mały włos nie doszło do całkowitej likwidacji. Ówczesny właściciel, Remy Automotive, przeniósł produkcję za granicę. Dzięki staraniom rządu, samorządów, parlamentarzystów i Invest Park, udało się teren wraz z halami włączyć do Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, co było warunkiem pozyskania nowego inwestora. AAM przejął część załogi i wprowadził własną produkcję. Ile jest warta inwestycja, co zmieniło się w ciągu ostatnich dwóch lat, jakie firma ma plany? O tym w najbliższym papierowym wydaniu Swidnica24.pl.

  [photospace]

  Poprzedni artykułBusem przez 312 stron
  Następny artykułCo dalej z Galerią Fotografii?