Busem przez 312 stron

  3

  Podczas Targów Książki, które zaplanowano na 6 listopada  w Krakowie, wydawnictwo Sine Qua Non zaprezentuje jedną z premier tej jesieni. Książka „Busem przez świat” to pierwszy, autorski projekt wydawnictwa, zainspirowany historią podróży busem przez Europę. Podróży niezwykłej, bo zrealizowanej przez grupę pięciu młodych ludzi, którzy nie mieli nic oprócz marzeń i samozaparcia.

  – Mówili nam, że to niemożliwe. Nikt busem kupionym za grosze nie przejedzie ze Śląska na Gibraltar. A już na pewno nie pięciu facetów bez doświadczenia. Mieliśmy zapał zamiast pieniędzy, łąkę zamiast łóżka i wiecznie psującą się skrzynię biegów. A jednak nam się udało. W szalonej podróży kolorowym samochodem spotkaliśmy paru złych ludzi, za to mnóstwo dobrych. Uciekaliśmy przed bykiem i niedźwiedziem, trafiliśmy do powieści Stephena Kinga i balowaliśmy z pastorem. Widzieliśmy najpiękniejsze miejsca w Szwajcarii, Włoszech, Francji i wielu innych krajach, poznaliśmy każdy rów przy drodze i spoglądaliśmy na Afrykę z samego krańca Europy. Potem nas aresztowano. Ta książka jest świadectwem naszej podróży. Opowiada o tym, że każde marzenie może się spełnić – czytamy we wstępie książki

  Książka „Busem przez świat“ opisuje pierwszą wyprawę po 12 państwach Europy. Bus wyruszył ze Świdnicy, dotarł na Gibraltar, potem przez Hiszpanię, Francję i Niemcy wrócił do Polski. W miesiąc ekipa przejechała ponad 8 tyś. kilometrów i przeżyła szereg przygód, które w bardzo zabawny sposób opisuje autor, Karol Lewandowski.

  – Książka jest nie tylko relacją z wyprawy i opisem przygód. Część pierwsza zawiera opisy bohaterów, uczestników wyprawy, ale co ważniejsze szereg praktycznych porad mówiących co jest niezbędne w podróży busem (o przydatności niektórych rzeczy, ekipa dowiedziała się dopiero w trakcie jazdy). Ponadto, autor chciał podzielić się z czytelnikami swoimi doświadczeniami oraz udzielić praktycznych rad tym, którzy chcieliby pójść w ich ślady (pierwsi naśladowcy już się znaleźli).

  „Busem przez świat“ to książka adresowana do tych, którzy podobnie jak ekipa busa chcą spełnić swoje marzenia, ale jak dotąd nie wierzyli, że jest to być możliwe. Z pewnością lektura książki sprawi dużo radości również tym, którzy kiedyś przeżyli podobne przygody, ale nie mieli na tyle szczęścia by ktoś je opisał. No i na koniec, powinni po nią sięgnąć ci, którzy jeszcze tęsknią za minionymi wakacjami lub już planują kolejne.

  Projekt “Busem przez Świat” narodził się w grudniu 2009 roku w głowach piątki studentów ze Świdnicy. Głównym celem było zwiedzenie świata za niewielkie pieniądze. Za 2 tyś. złotych kupili busa VW Transportera T3, wyremontowali go własnymi siłami i udali się w podróż. Pierwsza wyprawa odbyła się w 2010  roku a załoga busa przejechała Europę.

  Od tego czasu bus odwiedził już 28 krajów w trzech wyprawach a w przyszłym roku pomysłodawcy projektu planują wyprawę do USA. Projekt Busem przez świat stał się głośnym wydarzeniem medialnym. Podróżnicy zostali zaproszeni do telewizji, pisała o nich prasa a ich fanpage na portalu Facebook ma już ponad 12 tyś. fanów.

  Oficjalna premiera książki „Busem przez świat“ odbędzie się w Krakowie 6 listopada, podczas Targów Książki. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na stoisko wydawnictwa Sine Qua Non w niedzielę o godzinie 12.00. Stoisko będzie mieściło się w Salonie Nowych Mediów, Sektor F6.

  Książka dostępna na www.busemprzezswiat.pl, w sieci Empik oraz wybranych księgarniach.

  [photospace]

  Poprzedni artykułStu ogrodników w zabytkowym parku
  Następny artykułZnika część historii Świdnicy [ZDJĘCIA]