Szkolenia dla niepełnosprawnych

  0

  Ruszyły zapowiadane na początku września szkolenia doskonalące wiedzę osób pracujących z osobami niepełnosprawnymi, poruszającymi się na wózkach inwalidzkich. Jest to efekt współpracy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Świdnicy z Fundacją Aktywnej Rehabilitacji z Bolesławca.

  Fakt, że takie szkolenia są bardzo potrzebne, zgłosiły same osoby niepełnosprawne poruszające się na wózkach.

  – Zgłosiła się do mnie osoba niepełnosprawna, na stałe przykuta do wózka w pozycji leżącej. Pierwsze spotkanie postanowiliśmy więc zorganizować na parterze, w pomieszczeniach Powiatowego Urzędu Pracy, gdyż tylko tam technicznie było to możliwe. Rozmawialiśmy na temat konieczności organizacji szkoleń dla osób pracujących, opiekujących się osobami niepełnosprawnymi poruszającymi się na wózkach inwalidzkich – wyjaśnia wicestarosta Alicja Synowska.

  Szkolenia ruszyły dzisiaj i odbywają się w Zespole Szkół Specjalnych przy ul. Rotmistrza Witolda Pileckiego 3 w Świdnicy. Podczas szkolenia można zebrać wiele cennych informacji związanych z budową, użytkowaniem i indywidualnym dopasowaniem wózka inwalidzkiego, profilaktyką przeciwodleżynową oraz bezpiecznymi technikami przenoszenia i asekuracji osób niepełnosprawnych.

  – Widząc, jak duże jest zainteresowanie tego typu szkoleniem, rozważymy możliwość organizacji kolejnego, skierowanego tym razem dla rodzin i wszystkich tych, którzy opiekują się osobami niepełnosprawnymi po urazach kręgosłupa.- zapewnia Beata Galewska, dyrektor PCPR w Świdnicy.

  Współorganizatorem szkolenia jest Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Świdnicy.

  Poprzedni artykułRozdajemy książki
  Następny artykułPrezydent z honorami