Rozdajemy książki

  8

  Rozpoczynamy nową akcję, która w swojej prostocie i przejrzystości nie ma sobie równej, a jednocześnie może się stać kwintesencją dzielenia się radością z czytania. Będziemy rozdawać książki. Może nie nowe i pachnące farbą drukarską, ale takie, które do lat żyją swoim życiem. Przeczytane i gromadzone przez lata na półkach, a dzisiaj, gdy czujemy się przytłoczeni przez ich nadmiar, mogące nieść uśmiech i radość innym.

  Będą to różne dzieła – i klasyka, i literatura współczesna, i wydawnictwa popularnonaukowe, i poradniki. Wszystko, co tylko dotrze do nas, przekażemy 6 grudnia, w dniu świętego Mikołaja tym, który przyjadą do świdnickiego Centrum Organizacji Pozarządowych przy ulicy Długiej, w świeżo odremontowanym budynku naprzeciw katedry. Tam można będzie wybrać sobie to, na co będziemy mieli ochotę. Bez ograniczeń i żadnych warunków. Ale by nasza akcja „Zrób sobie prezent” miała jakiś sens i pozytywny wymiar dla innych potrzebujących, proponujmy by każdy, kto weźmie jedną, czy więcej książek wrzucił dowolny datek na cele charytatywne. Na razie jeszcze nie określiliśmy takiego celu. Ale odwołujemy się także do Was, nasi Czytelnicy, byście podpowiedzieli nam, jakie miejsce, organizację czy instytucję można wesprzeć dzięki naszej akcji. Może to być wybrany Dom Dziecka, albo jakaś nieduża biblioteka – dzielnicowa lub szkolna. Będziemy czekali na Wasze propozycje. Co do wysokości datków – panuje pełna dowolność, ale może nie powinno być to mniej niż 1 zł.

  Książki do darowania będą pochodzić z naszych zbiorów. Ale z radością przyjmiemy także Wasze dary. Im będzie ich więcej, tym więcej uśmiechów i radości rozdamy w dniu świętego Mikołaja. Akcji tego typu jest coraz więcej i nie mamy zamiaru prześcigać się z organizatorami jakiejkolwiek z nich. Jesteśmy zdania, że dzisiaj, gdy tradycja czytania jakby odchodzi w zapomnienie, każda zachęta do sięgnięcia po książkę ma sens. Bez względu na podtekst i intencje. Bo, jak mawiają zakochani w nich – „Książka to nowy świat”; „Książka to przyjaciel, który nigdy ciebie nie zdradzi”. Pewnie traktować można te sentencje jak banały, ale niech tam, każdy ma prawo do oceny. Dla mnie życie bez książki nie miałoby sensu. Dlatego chcemy dzielić się nimi z tymi, których nie stać na ich kupno. Zapraszamy wszystkich do udziału w naszej nowej akcji.

  Od października do 5 grudnia 2011 roku przyjmujemy zbędne książki od wszystkich chętnych. Można je przynosić do organizatora akcji Stowarzyszenia „PRO-MOTOR” działającego w Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych przy ulicy Długiej 33.

  wp

  Poprzedni artykułSpadł w przepaść ratując psa
  Następny artykułSzkolenia dla niepełnosprawnych