Pierwsze zwycięstwo MKS-u

0

Siatkarki MKS-u podejmowały w minioną sobotę na własnym parkiecie podejmowały drugi zespół Szkoły Mistrzostwa Sportowego z Sosnowca. Sosnowiczanki zajmowały przed tym spotkaniem 5 miejsce w tabeli gromadząc na swoim koncie 6 punktów. Świdniczanki ze skromnym 1 punktowym dorobkiem były sklasyfikowane na ostatnim miejscu Trenerzy z Sosnowca w przedmeczowych wypowiedziach dawali swoim podopiecznym jeden cel. Wygrać 3:0 a w najgorszym wypadku 3:1. Mecz rzeczywiście zaczął się pod dyktando zawodniczek SMS-u. Po prostych błędach świdniczanek sosnowiczanki szybko wyszły na prowadzenie 5:0 Czas wzięty przez Magdalenę Antoniak trochę uspokoił grę i pozwolił wejść w dobry rytm jej podopiecznym. Set stał się zacięty przy stanie 23:23 sędziowie popełnili fatalny w skutkach dla Nas błąd. Prawidłowy atak Małodobrej, który trafił w ostatnie centymetry boiska, sędziowie zakwalifikowali jako aut. To pozwoliło SMS-owi wyjść na prowadzenie i ostatecznie wygrać tego seta 25:23.

Kolejna odsłona rozpoczęła się od prowadzenia świdniczanek. Przy stanie 11:8 dla MKS-u coś się jednak zacięło w sprawnie funkcjonującej maszynie. Sosnowiczanki zdobyły kolejno 4 punkty i wyszły na prowadzenie 12:11. Było to jednak ich pierwsze i ostatnie prowadzenie w tym secie. Dobragra blokiem Gancarz i ataki Małodobrej doprowadziły świdniczanki do zwycięstwa 25:19

Trzeci set to całkowita dominacja podopiecznych Magdaleny Antoniak. W pewnym momencie zanosiło się na pogrom, bowiem MKS prowadził już 7:1. Zbyt duże rozluźnienie w Naszych szeregach spowodowało, że daliśmy ugrać sosnowiczankom więcej punktów, wygrywając także i tą partię 25:19. Czwarty set wydawał się więc już tylko formalnością i miał być przypieczętowaniem pierwszego zwycięstwa Naszego zespołu. Niestety zaczął się dla świdnickiej ekipy fatalnie. Proste błędy w odbiorze, nieskuteczny atak pozwoliły szybko SMS-owi odskoczyć na 12:7. mimo że Nasze zawodniczki walczyły do końca, dzięki fatalnemu początkowi przegrały tego seta 25:23. O wszystkim decydował więc TieBreak.

To jak wiemy loteria, na szczęście tym razem los uśmiechnął się do Nas. Świdniczanki wygrały pewnie 15:12 i odniosły tym samym swoje pierwsze zwycięstwo na parkietach II ligii.

MKS: Gabriańczyk, Bernaciak, Radgowska, Krusiewicz Małodobra, Gancarz, Szczurek oraz Malina, Gezella