Derby dla Lechii

0

Lechia Dzierżoniów przerwała dobrą passę świdniczan. Po raz pierwszy od wielu tygodni podopieczni Przemysława Malczyka musieli przełknąć gorycz porażki. Derby w Dzierżoniowie zostały zakwalifikowane jako mecz podwyższonego ryzyka. Oficjalnie mecz mogło oglądać 200 kibiców a dla naszych kibiców przewidziano 20 wejściówek.

Mecz z Lechią należał do jednych ze słabszych jakie w ostatnim czasie rozegrali świdniczanie. Gospodarze bardzo szybko bo już w 4 minucie po strzale głową z rzutu rożnego Górskiego objęli prowadzenie. Tak szybko stracony gol najwyraźniej zdeprymował Naszych piłkarzy bo w pierwszej połowie, można zaryzykować takie stwierdzenie Polonia nie istniała na boisku. Świdniczanie powinni zrzucić się na sporego szampana dla Pierzgi, który uchronił Nasz zespół przed większym bagażem bramek do przerwy.

Kto spodziewał się, że w drugiej połowie będzie lepiej, ten się grubo mylił. Obraz gry dokładnie odzwierciedlał stan z pierwszej połowy. Strona dominującą i atakującą była Lechia. I to ona w 68 minucie zdobywa kolejna bramkę, dającą jej prowadzenie 2:0. Akcje świdniczan były w tym dniu nieporadne, a co za tym idzie nieskuteczne. Polonia przegrała zasłużenie 2:0, i zawdzięcza to tylko i wyłącznie swojemu bramkarzowi , który w tym dniu wzniósł się na wyżyny swoich możliwości.