Pasja, która upiększa miasto

  1

  Kolorowe balkony, ustrojone w skrzynki z kwiatami okna i piękne, zielone posesje to prawdziwa ozdoba Świebodzic. Z roku na rok coraz więcej osób dba w ten sposób o swoje najbliższe otoczenie, a miasto nagradza tych szczególnych pasjonatów nagrodami i dyplomami w konkursie „Najładniejsze okno, balkon i posesja”.

  Rozstrzygnięcie tegorocznej edycji nastąpiło we wtorek, 4 października. Do sali narad ratusza zostali zaproszeni laureaci i wyróżnieni. – Dziękując za tak wspaniałą pasję nie można zapomnieć, że oprócz serca wkładacie w to Państwo ogrom pracy i wysiłku – podkreślał burmistrz miasta Bogdan Kożuchowicz. – Za to składam gorące podziękowania. A to, co mnie najbardziej cieszy to fakt, że coraz więcej osób dba w ten sposób o swoje najbliższe otoczenie. Nawet jedna, pojedyncza doniczka w oknie daje wiele.

  O sporach i trudnym zadaniu komisji konkursowej opowiadała jej przewodnicząca, radna Teresa Małecka. – Trzy razy objeżdżaliśmy miasto, „kłóciliśmy się” i spieraliśmy, ale wreszcie udało się wybrać te naj, naj – mówiła. A szefowa Spółdzielni Mieszkaniowej Elżbieta Krzan dodała, że jest bardzo wdzięczna lokatorom obu osiedli – zarówno Piastowskiego jak i Sudeckiego za to, że tak pięknie ozdabiają swoje okna i balkony, co sprawia, że osiedla są naprawdę przyjaznymi i cieszącymi oko zakątkami miasta.

  Komisja w składzie: Teresa Małecka – Radna Rady Miejskiej, przewodnicząca; Zdzisław Pantal – Radny Rady Miejskiej, Wiesława Kluk – Radna Rady Miejskiej, Tadeusz Szozda – Radny Rady Miejskiej, Zbigniew Wółkiewicz – Spółdzielnia Mieszkaniowa w Świebodzicach, Maria Potocka – Zakład Gospodarki Komunalnej w Świebodzicach, Ilona Szczygielska – Wydział Promocji, Informacji i Współpracy Zagranicznej UM wyłoniła zwycięzców konkursu. A są nimi:

  W kategorii: Najładniejsza Posesja

  I miejsce: ul. Sikorskiego, Jadwiga, Stanisław Chmielińscy

  II miejsce: ul. Ofiar Oświęcimskich Teresa i Andrzej Hamera

  III miejsce: ul. Krasickiego Genowefa, Władysław Wąsik

  W kategorii: Najładniejsze Okno

  I miejsce: Os. Sudeckie Sylwia, Tomasz Piotrowscy

  II miejsce: ul. Piłsudskiego Jolanta Borowicz

  III miejsce: ul. Sienkiewicza Renata Dembicka

  W kategorii: Najładniejszy Balkon

  I miejsce: ul. Chrobrego Danuta i Roman Serafin

  II miejsce: ul. Świdnicka Dorota i Andrzej Ciołek

  III miejsce: ul. Solna Grażyna i Wacław Buturla

  W kategorii: Najładniejsza Firma

  I miejsce: Hotel Księżyc, ul. Jeleniogórska, Dariusz Stańczyk

  II miejsce: Al-An Alicja Szczykała, Ciernie

  III miejsce: Defalin Group, ul. Towarowa, Prezes Lubomir Trojanowski

  2. Wyróżnienia

  W kategorii: Najładniejsza Posesja

  ul. Solna, Danuta, Zbigniew Adamus

  W kategorii: Najładniejszy Balkon

  ul. Solna, Krzysztof, Bożena Lehner

  Zwycięzcy i wyróżnieni otrzymali kwiaty, dyplomy i upominki, ufundowane przez Urząd Miejski i Spółdzielnię Mieszkaniową w Świebodzicach.

  Spośród czytelników Gazety Świebodzickiej, którzy głosowali na swoich faworytów za pomocą kuponów, wylosowano jedną osobę, która także otrzymała upominek – to pani Helena Korczakowska.

  [photospace]