Lekcja chemii w Birmingham

  0

  Dziewięcioosobowa grupa uczniów II Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy Martyna Jabłońska, Joanna Tokarska, Kamila Olszańska, Weronika Mystek, Magdalena Rajtar, Agata Hodij, Mateusz Stadnik, Tomek Olipra, Piotr Szymonowicz wraz z opiekunami Iwona Juźwa, Jacek Iwancz odwiedziła King Edward VI Camp Hill School w Birmingham.

  Spotkanie w Anglii to druga część wymiany. Uczniowie, którzy pojechali do Birmingham, wcześniej w marcu gościli anglików w swoich domach. Teraz zarówno uczniowie i nauczyciele mieli okazję poznać zwyczaje panujące w angielskich domach, mieszkając w nich kilka dni. Była to już czwarta wymiana ze szkołą z Birmingham – informuje Jacek Iwancz dyrektor II LO w Świdnicy.

  Ta wymiana była dla nas wspaniałym doświadczeniem. Podczas pobytu każdy z nas nawiązał nowe znajomości, poznał inna kulturę oraz kawałek wspaniałego kraju jakim jest Anglia. Również ciekawym doświadczeniem było zobaczenie jak wygląda przeciętny dzień ucznia w szkole oraz dzień rodziny angielskiej – Tomek Olipra, jeden z uczestników wymiany

  Świdnickie Liceum systematycznie współpracuje ze szkołami zagranicznymi, przede wszystkim z Anglii i Włoch. Już w tym miesiącu grupa uczniów II LO wyjedzie do włoskiego liceum naukowego w Rieti. A w 2012 roku znów wyjazd do Birmingham i prawdopodobnie Werony. Wymiana młodzieży to doskonała okazja do wzajemnego poznania się młodych ludzi, uczestniczenia w lekcjach w zagranicznych szkołach, spędzania czasu we włoskich i angielskich rodzinach.

  [photospace]