Strona główna Bez kategorii Łącznik otwarty

Łącznik otwarty [FOTO/VIDEO]

29

Stało się to, na co kierowcy czekali z utęsknieniem. Łącznik do autostrady A4 otwarty. W sobotę 22 października drogę testowali rowerzyści i biegacze, dzisiaj po raz pierwszy oficjalnie pojawili się na niej kierowcy.

Na uroczystym otwarciu obecni byli przedstawiciele parlamentu, władz lokalnych i włodarze miast i gmin, które współfinansowały budowę drogi, a także biskup świdnicki Ignacy Dec. W swoim krótkim przemówieniu starosta świdnicki Zygmunt Worsa nie krył dumy z inwestycji, podkreślając zalety trzynastokilometrowego odcinka drogi. Potem przyszedł czas na wycieczkę autokarem, przewodnikiem był sam starosta, który zdradził kilka szczegółów dotyczących łącznika. Wczoraj na przykład, dla poprawy bezpieczeństwa na skrzyżowaniu w Bagieńcu z estakady ściągnięto część ekranów. Policja miała spore zastrzeżenia do nich, bo ograniczały widoczność wjeżdżającym na łącznik.

Trasa ma 13,076 km oraz 5 obiektów inżynieryjnych: 3 wiadukty,1 most i 1 estakada. W większości przebiegu ma po 1 pasie ruchu w każdą stronę, jednak istnieje możliwość dobudowania drugiego. Nawierzchnia betonowa. Koszt budowy drogi to kwota 88 mln zł, cała inwestycja pochłonęła kwotę ok. 110 mln zł. Połowa to środki unijne, resztę pieniędzy przekazały samorządy: Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, powiat świdnicki, miasto Świdnica, Żarów, gmina wiejska Świdnica oraz Jaworzyna Śląska.

Poprzedni artykułTrener znów w sądzie
Następny artykułWypadek na „łączniku” [FOTO]