Komornik na kontach Chlebowskiego

  13

  Komornik rozpoczął egzekucję zasądzonej kary pieniężnej od Zbigniewa Chlebowskiego, byłego posła PO i szefa klubu parlamentarnego tej partii – dowiedział się portal „Nowy Ekran”. To skutek niewykonania przez polityka wyroku sądu.

  W sierpniu Sąd Apelacyjny w Warszawie podtrzymał wcześniejszy wyrok sądu okręgowego. Uznał on, że Zbigniew Chlebowski naruszył dobra osobiste Piotra Woyciechowskiego i Tomasza Macierewicza, byłych szefów spółki Naftor, mówiąc, że obaj kradli państwowe pieniądze. Polityk PO miał zapłacić powodom po 10 tys. zł i pokryć koszty procesu. Zgodnie z wyrokiem miał na to siedem dni. Kiedy termin upłynął Macierewicz i Woyciechowski skierowali sprawę do komornika, a ten zaczął zajmować majątek byłego posła. – Zrobiliśmy to ponieważ pan Chlebowski, mimo wezwań, nie wykonywał wyroku – poinformował portal „Nowy Ekran” Piotr Woyciechowski.

  – Złożyłem wniosek o wstrzymanie wyroku – tłumaczy Zbigniew Chlebowski, poproszony o skomentowanie sprawy. Wcześniej narzekał, że surowość wyroku jest niewspółmierna do wagi jego wypowiedzi.

  więcej na znajdziesz na WP.pl

  Poprzedni artykułSekcja nie dała odpowiedzi
  Następny artykułUkraińcy żądają usunięcia tablicy