Sprzątanie fleszy i mistrzostwa w piłkarzyki!

  0

  Festyn z konkursami i nagrodami, wspólne sprzątanie Twierdzy Świdnickiej – m. in. te atrakcje czekają na świdniczan w ten weekend.

  24 września (sobota)

  Sprzątanie Fleszy Nowomłyńskiej

  Zbiórka o godz. 10.00 – ul. Śląska przy wejściu na kemping. Zaproszenie skierowane jest do wszystkich, którzy nie boją się lekkiego wysiłku, szczególnie do młodzieży i uczestników konkursu „Miejskie Trasy Turystyczne Citywalk 2011”, którzy za udział w sprzątaniu otrzymają dodatkowe punkty konkursowe. Na zakończenie akcji o godz. 14.00 każdy uczestnik otrzyma pamiątkową monetę kolekcjonerską 1/3 talara z wizerunkiem twórcy Twierdzy Świdnickiej – Fryderyka II Wielkiego. Organizatorzy zapewniają sprzęt niezbędny do sprzątania oraz posiłek.

  Akcja organizowana jest w ramach projektu pn. „Dotknij historii – rocznice, flesze, numizmaty”, który jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej RCz – RP 2007-2013 oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Glacensis „Przekraczamy Granice”.

  Festyn kończący Tydzień Zrównoważonego Transportu i Europejski Dzień Bez Samochodu

  Godz. 13.00 – 15.00 – Bezpłatne znakowanie rowerów przez świdnicką policję (pl. św. Małgorzaty, obok Fosy).

  Godz. 15.00 – 18.30 – Turniej w „dorosłe piłkarzyki” o puchar Prezydenta Miasta Świdnicy w Cafe Pub&Club Fosa na placu św. Małgorzaty. Zapisy w piątek od 16:30 do 19:30 w Pubie Fosa (plac św. Małgorzaty) lub przed Mistrzostwami (więcej informacji pod nr tel 531 31 41 31)

  Zgłoszenia drużyn pięcioosobowych w „dorosłe piłkarzyki” przyjmowane będą dzień przed zawodami, 23 września, w Cafe Club&Pub Fosa w godzinach 16.30-19.30 oraz w dniu zawodów. Szczegółowe informacje pod nr tel. 531 314 131. Zawody zostaną przeprowadzone systemem pucharowym, przegrany odpada.

  Godz. 18.30-19.30 – Rozdanie nagród w konkursach i zawodach z okazji Tygodnia Zrównoważonego Transportu i Europejskiego Dnia Bez Samochodu, m.in.:

  • wręczenie Pucharu Przechodniego Grand Prix Regat „Książęcy Szkwał”,
  • rozdanie nagród w konkursie „Miejskie Trasy Turystyczne Citywalk 2011”,
  • nagrodzenie zwycięzców Mistrzostw Świdnicy w „dorosłe piłkarzyki”.

  19.30 – 20.30 Koncert zespołu „Zero Procent” – wstęp wolny.

  Organizatorami są: Urząd Miejski, Swidnica24.pl, Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji, Cafe Club&Pub Fosa.

  Poprzedni artykułZapraszamy na kawę z marszałkiem Schetyną [VIDEO]
  Następny artykułŚwidnicki Imprezownik