Nastoletni złodzieje „maluchów” i łańcuszków

  16

  Sąd Rodzinny i Nieletnich w Świdnicy zajmie się sprawą dwóch 16 – latków ze Świdnicy, którzy na przełomie sierpnia i września dokonali kradzieży dwóch fiatów 126p oraz kilkunastu złotych łańcuszków. Ozdoby zrywali przechodniom z szyi.

  Obaj 16 – latkowie znani są świdnickim policjantom. Pod koniec sierpnia ukradli fiata 126p. Ponieważ nie mieli kluczyków, odpalili samochód od kabli i odjechali. Auto uległo awarii, więc aby się go pozbyć, polali pojazd benzyną i podpalili. Druga kradzież fiata miała miejsce na początku września. Zaraz po kradzieży samochód ukryli w krzakach, jednak gdy następnego dnia jeden z chłopców chciał go zabrać,  auta już nie było. Straty poniesione przez właścicieli skradzionych samochodów wyniosły 2 600 złotych.

  W tym samym okresie nieletni na terenie Dzierżoniowa, Świebodzic, Strzegomia i Świdnicy dokonywali kradzieży złotych łańcuszków. Podbiegając do nieznanych osób zrywali łańcuszki z szyi i uciekali. W ten sposób dokonali kradzieży 12 łańcuszków o wartości ponad 10 tys. złotych.

  Katarzyna Czepil

  Oficer Prasowy
  KPP w Świdnicy

  Poprzedni artykułRatajczyk i Fiołek w Rajdzie Polski
  Następny artykułWybiorą się na kabaret