Andrzej Z. nie jest już ordynatorem

  10

  Dyrektor świdnickiego szpitala Latawiec odsunął od pełnienia obowiązków ordynatora oddziału gastroenterologicznego Andrzeja Z. Lekarz w grudniu 2010 roku został oskarżony o wyłudzenie z Ministerstwa Zdrowia ponad 50 tysięcy złotych na podstawie sfałszowanych informacji o badaniach, których nie przeprowadził. Proces toczy się od maja 2011 roku. Od wielu miesięcy  odsunięcia lekarza od funkcji kierowniczej domagała się wicestarosta Alicja Synowska.

  Jacek Domejko informuje –  Doktor Z. nie będzie pełnił funkcji lekarza kierującego oddziałem do czasu zakończenia postępowania sądowego i ogłoszenia prawomocnego wyroku, będzie jedynie wykonywał procedury medyczne w pracowni gastroskopowej.

  Wcześniej dyrektor tłumaczył, że zerwanie kontraktu ordynatorskiego pociągnie za sobą poważne skutki finansowe dla szpitala, a także tym, że Andrzej Z. nie jest prawomocnie skazany oraz że zarzuty nie dotyczą jego pracy w szpitalu. Innego zdania była wicestarosta Synowska, która uważała, że oddziałem powinien kierować człowiek nieskazitelny.

  Przebieg procesu Andrzeja Z. nie jest  znany, ponieważ wszystkie rozprawy zarówno na wniosek obrońców, jak i prokuratury, zostały utajnione.

  Kto zastąpi doktora Z. na stanowisku ordynatora oddziału gastroenterologicznego? W tym czasie (procesu, dop. Red.) – obowiązki lekarza kierującego oddziałem pełnił będzie gastroenterolog  dr  Witold Marczyński. Również poszukujemy, od dłuższego czasu, lekarza gastroenterologa  poprzez ogłoszenia w prasie lokalnej i krajowej – dodaje dyrektor Domejko.

  asz

  Poprzedni artykułOcean życia w teatrze
  Następny artykułŚwidniczanin szefem europejskich Rzeczników Praw Dziecka