20 milionów na wodociągi

  0

  Swoją pracę po wakacyjnej przerwie rozpoczęła Komisja Rozwoju i Infrastruktury świdnickiej Rady Miejskiej. W minioną środę radni spotkali się na wyjazdowym posiedzeniu w siedzibie Świdnickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.


  Radni wraz z prezesem ŚPWiK Jackiem Sochackim byli w tym dniu we wszystkich ważnych obiektach przedsiębiorstwa: oczyszczalni ścieków, Zakładach Uzdatnia Wody w Pszennie i na ulicy Bokserskiej. – Tak naprawdę jest to wstęp do ważnej dyskusji, która przed nami na najbliższej sesji Rady Miejskiej. Stoimy przed decyzją o uchwaleniu Wieloletniego Planu Rozwoju i Modernizacji Urządzeń Wodociągowych i Kanalizacyjnych na terenie miasta. Chcieliśmy zobaczyć, w jakim stanie jest obecna baza i jakie inwestycje są niezbędna i konieczne, a jakie można odłożyć na późniejszy czas. Najlepiej zawsze zobaczyć coś na własne oczy, zanim podejmie się ważne decyzje – powiedział przewodniczący komisji Rafał Ząbczyk.

  Spotkanie Komisji zostało podzielone na dwa etapy.  W kolejnym za dwa tygodnie Komisja podejmie decyzję, czy rekomendować radzie projekt dokumentu, który zakłada inwestycje w infrastrukturę na poziomie ponad 20 milionów złotych w ciągu kilku lat.

  /informacja Komisji Rozwoju i Infrastruktury/

  Poprzedni artykułZasady handlu kwiatami i zniczami
  Następny artykułZdrowie ma smak po raz piąty