Zrezygnował z kandydowania

  21

  Ryszard Wawryniewicz nie wystartuje w październikowych wyborach do Senatu. Były poseł i samorządowiec chciał kandydować z własnego, niezależnego komitetu. – Zrezygnowałem w ostatniej chwili patrząc na to, co dzieje się na scenie politycznej – tłumaczy Swidnica24.pl. – Nie chcę ani siebie, ani moich wyborców angażować w wojnę polsko-polską, która wybuchła na nowo. Nie widzę szans na zmianę i stąd moja decyzja. Wpływ na nią miały także powody osobiste, o których nie chcę mówić.

  Ryszard Wawryniewicz w ciągu 3 dni zebrał 1800 podpisów pod wnioskiem o rejestracje komitetu wyborczego w PKW. Potrzebnych było 1000. – Bardzo dziękuje wszystkim, którzy zaangażowali się w zbieranie podpisów i tym, którzy je złożyli – dodaje. Termin rejestracji komitetów wyborczych w PKW minął wczoraj o 16.00.

  Ryszarda Wawryniewicza oficjalnie poparło Prawo i Sprawiedliwość, nie wystawiając własnego kandydata do Senatu. – Nie zostawiam tej partii bez pola manewru. Ponieważ PiS ma zarejestrowany swój komitet wyborczy, do 30 sierpnia może zgłosić własnego kandydata lub poprzeć inną osobę.

  asz

  Poprzedni artykułNiemowlak nie żyje, matka pijana
  Następny artykułSzkoła jak malowana [FOTO]