Sukces Ratajczyka i Fiołka [FOTO]

  2

  Załoga MotoŚwidnica Rally Team Tomasz Ratajczyk i Rafał Fiołek zajęła 1 miejsce w klasie N3 oraz 3 miejsce w grupie N podczas 20. Rajdu Rzeszowskiego w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski . Tegoroczny 20.Rajd Rzeszowski składał się z jedenastu odcinków specjalnych, które przebiegały na krętych trasach Podkarpacia.

  – Jestem bardzo zadowolony z dojazdu na pierwszej pozycji w swojej klasie – mówi Tomasz Ratajczyk, kierowca. – Jadąc do Rzeszowa miałem nadzieję na zdobycie kilku punktów i odrobienie strat w klasie. Scenariusz ułożył się lepiej niż się spodziewałem, dwukrotne zajęcie pierwszego miejsca w rajdzie jest dla nas wielkim sukcesem. Wynik ten to dla nas duży krok do walki o tytuł Mistrza Polski. Oczywiście i w tym rajdzie nie obyło się bez problemów z samochodem. Pięć razy w aucie zrywało się mocowanie skrzyni biegów, co mogło doprowadzić do wypadnięcia z rajdu. Jednak i w tym sporcie okazuje się, że jest potrzebna odrobina szczęścia. Bardzo chciałem podziękować mechanikom Mirkowi oraz Romanowi, dzięki którym usterki w aucie usuwane były w regulaminowym czasie i nie otrzymaliśmy karnych sekund. Również wielkie dzięki dla Pawła Serafina, który drugiego dnia użyczył nam części ze swojej rajdówki. Chciałem  już teraz zaprosić wszystkich miłośników ścigania do kibicowania podczas kolejnego rajdu, który odbędzie się na terenie Dolnego Śląska.

  – Bardzo się cieszę z wyniku, bo to pokazuje, że współpraca między mną a Tomkiem rokuje na dalsze sukcesy – mówi Rafał Fiołek, pilot rajdowy. – W tym miesiącu obchodzę 10-lecie startów w rajdach. Zdobycie pierwszego miejsca w RSMP było dla mnie najlepszym prezentem z tej okazji. Wielki dzięki dla Szymona i Ani za wsparcie na trasach rajdu.

  Ratajczyk i Fiołek w klasyfikacji generalnej RSMP w klasie N3 zajmują 3 miejsce, tracąc do lidera tylko 6 punktów. Z kolei w grupie N są na 8 miejscu, a do Leszka Kuzaja, który zajmuje 7 miejsce, tracą 3 punkty.

  Dziękujemy Tomaszowi Filipiakowi i Szymonowi Wierzykowi za udostępnienie fotografii.

  [photospace]


  Poprzedni artykułFontanna już pluska
  Następny artykułMPK inwestuje