Pierwsze rondo jak należy [VIDEO]

  15

  Rondo przy ulicy Śląskiej, które wkrótce ma być oddane do użytku, chwali Wiesław Filip, kierowca MPK. Dzisiaj autobusem sprawdził wszystkie wjazdy. – Jedyny, niewielki problem jest na skręcie z ulicy Sportowej, ale stąd raczej nikt takim pojazdem nie będzie zjeżdżał na rondo, może incydentalnie – dodaje kierowca.

  Wiesław Filip mówi wprost – przy wszystkich dotychczas budowanych rondach były kłopoty, spowodowane przede wszystkim stosowaniem bez refleksji przez projektantów  obowiązujących w Polsce norm. Tym razem projektant wziął pod uwagę rzeczywiste potrzeby. To największe w Świdnicy, 40-metrowe rondo. Wykonawca ma zakończyć prace do 15 sierpnia. Brakuje jeszcze znaków pionowych i poziomych. OBEJRZYJ RELACJĘ:

  Prace na ul. Śląskiej prowadzone są od października 2010 r. Przebudowa ulicy Śląskiej obejmuje odcinek o długości 670 m, którego szerokość jezdni powiększona zostanie do 7 m. W ramach inwestycji powstały chodniki, ścieżka rowerowa oraz zjazd do planowanego aquaparku. Inwestycja przebudowy ul. Śląskiej i mostu opiewa na 6,4 mln zł. W tym 2,9 mln zł miasto otrzyma z „Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011”. 3,5 mln zł na ten cel Świdnica przeznaczy ze swojego budżetu.

  asz/tepe

  Poprzedni artykuł400 młodych piłkarzy w Świdnicy [FOTO/VIDEO]
  Następny artykułMiasto ma haka na wandali