O nowych projektach z partnerami

  3

  W czwartek, 18 sierpnia do węgierskiego miasta Kazincbarcika wyjechała delegacja ze Świdnicy. W wyjeździe na doroczne święto tego miasta biorą udział: Maria Kasprowicz-Gładysz, dyrektor Departamentu Infrastruktury Miasta Urzędu Miejskiego w Świdnicy, Mariusz Barcicki, radny Rady Miejskiej w Świdnicy oraz odpowiadający za współpracę z partnerami w UM, Tomasz Kościów.

  Spotkanie w Kazincbarcika będzie okazją do rozmów na temat planów partnerskich na lata 2012-2014, na temat nowego projektu współpracy partnerskiej, a także do omówienia propozycji partnera z Węgier, dotyczącej udziału w trzyletnim projekcie Międzynarodowego Sympozjum Sztuki.

  To nie jedyny element współpracy Świdnicy z miastami partnerskimi. W ubiegłym tygodniu z roboczą wizytą do Świdnicy przyjechali przedstawiciele miasta Biberach z Niemiec. Reprezentanci władz miejskich na czele z burmistrzem Thomasem Fettbackiem oraz stowarzyszeń partnerstwa miast z obu krajów przyjrzeli się projektowi zaproponowanemu przez Świdnicę – „Partnerstwo miast – w poszukiwaniu dialogu społecznego”.

  Realizacja projektu według założeń ma się odbywać w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy, a zrealizuje go w 2012 roku Świdnickie Towarzystwo Partnerstwa Miast wraz z miastem Świdnica i partnerami.

  Organizacje pozarządowe i inicjatywy obywatelskie, które pomagają rozwiązywać konkretne problemy odgrywają ważną rolę w miastach. Projekt ma pomóc, by organizacje z miast partnerskich wymieniały się dobrymi pomysłami i doświadczeniami.

  Stefan Augustyn

  rzecznik prasowy UM Świdnica

  Poprzedni artykułSprawa katastrofy na Chrobrego umorzona
  Następny artykułRondo na Śląskiej przejezdne