Rondo na Śląskiej przejezdne

  29

  Od dzisiaj bez przeszkód można korzystać z ronda na ulicy Śląskiej. – Tak? – zdziwieniem reagują kierowcy, którzy z przyzwyczajenia wybierają objazd koło cmentarza. Takiej potrzeby już nie ma. – Elegancko! – cieszy się pan Wacław, który od rana na rowerze przemierza rondo i gotowy fragment Śląskiej w tę i z powrotem.

  To największe rondo w Świdnicy i jak się okazało po próbach z autobusem, wygodne także dla dużych pojazdów. – Naprawdę jestem zachwycony i mam nadzieję, że przynajmniej część krytykantów straci argumenty – dodaje pan Wacław. Pani Alina martwi się natomiast, że w kilku miejscach widać niedokładności – Na przykład tu, przy mostku, kończy się piękny chodnik, a za kreską jest dziura. Tak ma zostać?

  Na ostateczny efekt trzeba jeszcze poczekać. Trwają prace wykończeniowe, nasadzanie zieleni, montaż ostatnich znaków i lamp. Wkrótce zamknięty zostanie wjazd w ulicę Śląską od Westerplatte. Remont mostu nad potokiem i ostatniego fragmentu ulicy potrwa do listopada.

  Przebudowa ulicy Śląskiej obejmuje odcinek o długości 670 m, którego szerokość jezdni powiększona zostanie do 7 m. W ramach inwestycji powstały chodniki oraz ścieżka rowerowa. Nowa droga nie tylko pozwoli na odciążenie centrum miasta z ruchu, ale będzie stanowiła dogodny dojazd do bazy Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, ale też parku wodnego, którego budowa rozpocznie się niebawem.

  Inwestycja przebudowy ul. Śląskiej i mostu opiewa na 6,4 mln zł. W tym 2,9 mln zł miasto otrzyma z „Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011”. 3,5 mln zł na ten cel Świdnica przeznaczy ze swojego budżetu.

  [photospace]

  Poprzedni artykułO nowych projektach z partnerami
  Następny artykułSesja Rady Powiatu po wakacjach