Łukowa nagrodzona przez ministra

  14

  W ogólnopolskim konkursie Modernizacja Roku Świdnica otrzymała specjalną Nagrodę Ministra Infrastruktury za rewitalizację ul. Łukowej.

  – Nagrody w konkursie zdobywają przedsięwzięcia o szczególnych walorach budowlanych, użytkowych i estetycznych. Bardzo się cieszymy, że odnowiona ul. Łukowa zostały tak dobrze oceniona. – mówi Ireneusz Pałac, zastępca prezydenta Świdnicy. Nagroda od ministra infrastruktury to kolejne potwierdzenie, że warto starać się o odnowienie najważniejszych części miasta. To służy mieszkańcom, ale jest zauważane i doceniane również przez gości i fachowców z branży budowlanej.

  Gratulując prezydentowi Świdnicy udanej inwestycji, minister Cezary Grabarczyk pisze m. in.: „Inwestycja wyróżnia się wysoką jakością wykonawstwa oraz dostosowaniem dla osób niepełnosprawnych. Ponadto umiejętnie wkomponowano małą architekturę w przestrzeń zabudowy miejskiej”.

  Regulamin konkursu przewidywał trzy stopnie uznania:

  – tytuł Modernizacja Roku 2011 w kategoriach: inwestor, wykonawca, autor,

  – dyplom wyróżnienia w każdej kategorii,

  – Nagroda Specjalna w postaci nagrody lub wyróżnienia przyznawana m. in. przez organizatorów konkursu, partnerów, instytucje publiczne.

  Wręczenie nagród w XVI edycji konkursu miało miejsce 25 sierpnia na Zamku Królewskim w Warszawie. Organizatorami konkursu są spółka Targi Pomorskie oraz Stowarzyszenie Ochrony Narodowego Dziedzictwa Materialnego przy współpracy Polskiej Izby Przemysłowo-Handlowej Budownictwa, Związku Powiatów Polskich oraz Mennicy Śląskiej.

  Przypomnijmy, że prace przy nagrodzonym zadaniu trwały od marca do sierpnia 2010 roku. Całość prac kosztowała 2,88 mln zł, w tym z budżetu miasta pochodziło 1,19 mln zł. Wykonawcą miejskiej inwestycji było konsorcjum firm Steinbudex Jerzego Majorka i Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Krzysztofa Zająca, natomiast projekt przygotowany został przez Zbigniewa Mazija i Łukasza Mazija z Pracowni Projektowej Budownictwa Ogólnego i Przemysłowego ze Świdnicy. Zadanie obejmowało wymianę wszystkich sieci podziemnych, przebudowę nawierzchni, urządzenie małej architektury, w tym budowę fontanny, zieleni oraz oświetlenie ulicy.

  To kolejna nagroda dla ul. Łukowej. W marcu 2011 miasto otrzymało nagrodę za jej oświetlenie.

  Agnieszka Dochniak

  Biuro Prezydenta

  Poprzedni artykułRusza sezon dożynkowy
  Następny artykułUsługa usłudze nierówna