Drogi będą jak nowe

  3

  Firma Rejjs, wykonawca rewitalizacji obszaru ulic Młynarskiej i Piaskowej w Świebodzicach,  wszedł już na plac budowy. W obrębie placu na skrzyżowaniu Młynarskiej, Krasickiego i Szkolnej można zaobserwować koparki, widać zdjętą kostkę brukową. W całym kwartale obowiązuje nowa organizacja ruchu.

  Na ulicy Młynarskiej, wjeżdżając od ulicy Fabrycznej, obowiązuje ruch jednokierunkowy. Podobnie jest na odcinku ulicy Piaskowej, jadąc od skrzyżowania z ulicą Młynarską do ulicy Fabrycznej, z tym że na tym odcinku ul. Piaskowej jest także ograniczenie tonażu do 10 ton. Samochody o większym ciężarze mogą wyjechać z ul. Młynarskiej ulicą Szkolną, która również zostanie przebudowana w latach 2012-2013. Nowością jest także możliwość wjazdu w ulicę Szkolną bezpośrednio z Jeleniogórskiej (odcinek Szkolnej między ul. Prusa a Sienkiewicza jest teraz drogą dwukierunkową).

  Mieszkańcy tego rejonu muszą się liczyć z utrudnieniami w czasie trwania prac. Prosimy o wyrozumiałość i stosowanie się do nowych zasad poruszania się.

  Gmina Świebodzice otrzymała na to zadanie dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego. Wartość inwestycji to ponad 1,7 mln zł, z czego dofinansowanie unijne wynosi ponad 60 %. Prace potrwają dwa lata.

  Agnieszka Bielawska-Pękala

  UM Świebodzice

  Poprzedni artykułWiększa kontrola przeciwpożarowa
  Następny artykułKto wybuduje świdnicki aquapark?