„Złomem” do Loch Ness

  3

  Serpentyny, strome podjazdy, deszcz, spiekotę, awarie, nerwowe załamania i fantastyczną zabawę obiecują organizatorzy niezwykłego rajdu z Polski do szkockiego Loch Ness. W rajdzie Złombol 2011 już jutro z Katowic wraz z prawie setką załóg wyruszą reprezentanci powiatu świdnickiego. Ze Strzegomia jadą dwa maluchy – „Czerwony Baron” i „Czerwona Bestia”,  ze Świdnicy żuk z załogą „Sześciu pancernych i żuk”.

  „Czerwonym Baronem” ( zdj. ze strony www.rajd-zlombol.pl)  pojadą Majka Polesiuk i Michał Łobodziec, „Czerwoną bestią” –  Marcin Wijas, Wojtek Majewski i Paweł Burszta

  Wyprawa jest wyjątkowa z wielu powodów. Po pierwsze biorą w niej udział wyłącznie auta wyprodukowane przed 1989 w krajach bloku komunistycznego, a ich wartość nie może przekraczać 1000 złotych. Za zakup i przygotowanie, a także wszelkie naprawy i części zamienne odpowiadają sami uczestnicy. Oni również muszą spełnić najważniejszy warunek – znaleźć sponsorów, którzy przekażą co najmniej 1000 złotych. Pieniądze zebrane przez załogi trafiają do Domów Dziecka. W ubiegłym roku była to niebagatelna kwota 170 tysięcy złotych, za którą kupiono dzieciom zabawki, rowery, komputery, przybory szkolne i wiele innych prezentów.

  Uczestnicy mają swoimi pojazdami pokonać 2,5 tysiąca kilometrów – z Polski przez Niemcy, Holandię, Francję, Anglię aż do Szkocji. Po drodze sami muszą się troszczyć o nocleg, wyżywienie, paliwo i konieczne naprawy. Śmiałków jednak nie brakuje!

  Ile ostatecznie wartburgów, fiatów, nysek, żuków czy ład ruszy w karkołomną trasę, będzie wiadomo już jutro. Rajd Złombol startuje 23 lipca o 11.00 z Katowic. Do celu podróżnicy chcą dotrzeć 27 lipca.

  asz

  Poprzedni artykułKrasnoludki i olbrzymy
  Następny artykułBach w Świdnicy [PROGRAM]