Krasnoludki i olbrzymy

  0

  W Krzyżowej spotkają się ze sobą krasnoludki i olbrzymy. Nie będą to postacie z bajek, ale dzieci i ich ojcowie. Wspólnie przeżyją wiele niesamowitych przygód. Wezmą udział w sportowej olimpiadzie, a na koniec wyruszą w nocną wycieczkę, na której szukać będą spadających gwiazd.

  Projekt „Olbrzymy spotykają krasnoludki” już od 4 lat oferuje 5 ojcom – olbrzymom i dzieciom – krasnoludki z Niemiec i Polski możliwość uczestnictwa w polsko-niemieckim spotkaniu ojciec – dziecko. Również w tym roku krasnoludki i olbrzymy z Polski i Niemiec spotkają się w Krzyżowej, aby wspólnie przeżyć ekscytujące przygody, intensywnie spędzić czas, rozmawiać o polskiej i niemieckiej rodzinie, a także bliżej poznać Polskę.

  Główną ideą spotkania ojców i ich dzieci jest m. in. spędzenie wspólnie czasu, poznanie sąsiedniego kraju, jak i języka obcego. Uczestnicy podczas projektu odkryją historyczne miejsce, jakim jest sama Krzyżowa oraz Dolny Śląsk wraz z jego zabytkami. Podczas kilkudniowego pobytu m.in.: poszukają skarbu podczas wspinaczki na najwyższy szczyt w okolicy oraz wysłuchają opowiadań.

  – Projekt jest dla polskich i niemieckich ojców pewnego rodzaju eksperymentem. Nie patrząc na codzienność mogą oni spędzić bardzo dużo czasu ze swoimi pociechami, a także wymienić się z innymi ojcami swoimi doświadczeniami na polu rodziny, wychowania dzieci i relacji ojciec – dziecko. Bardzo dużo ojców potwierdziło, że dzięki temu projektowi otrzymują nowe impulsy do pomysłów i organizacji dnia powszedniego ze swoimi dziećmi – podkreśla Michael Teffel, prowadzący projekt.

  W ramach pobytu w Krzyżowej dzieci „zmierzą” się ze swoimi ojcami podczas sportowej olimpiady „Ojciec – Dziecko”, zagrają w rodzinne scrabble i pobawią się w podchody. Jedną z interesujących atrakcji będzie ekscytująca nocna wędrówka i poszukiwanie spadających gwiazd, które dostarczą „krasnoludkom” jak i ich „olbrzymom” niezapomnianych wrażeń. Podczas wycieczki do Wrocławia wszyscy uczestnicy projektu poszukają krasnoludków i poznają historię miasta.

  Ponadto dzieci i ojcowie, wspólnie oraz w oddzielnych grupach, dyskutować będą o relacjach między krasnoludkami i olbrzymami, o życiu rodzinnym oraz o kulturze swojego państwa sąsiedniego.

  Organizatorem spotkania jest Stowarzyszenie Kreisau-Initiative Berlin e. V. Projekt nagrodzony został w 2009 roku nagrodą „Dobry pomysł 2009” przez niemiecką Sparkasse w ramach akcji „Dobre dla dzieci”. Wsparcie finansowe: Fundacja Freyi von Moltke dla Nowej Krzyżowej, Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży, Komisja Europejska, program „Młodzież w działaniu”.

  Poprzedni artykułTurniej piłki plażowej
  Następny artykuł„Złomem” do Loch Ness