Weź paragon!

  3

  Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów został partnerem akcji Ministerstwa Finansów „Weź paragon”. Jej głównym celem jest uświadomienie podatnikom, że biorąc paragon przy każdym zakupie nie tylko łatwiej mogą dochodzić roszczeń w przypadku sporu z przedsiębiorcą, ale i pozytywnie wpływają na funkcjonowanie gospodarki (uczciwa konkurencja, likwidacja szarej strefy).

  Zadaniem Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów przy realizacji tej inicjatywy, będzie dystrybucja materiałów informacyjnych oraz promowanie idei akcji.

  Podstawowymi kanałami dotarcia z przekazem do konsumentów będą pocztówki oraz plakat autorstwa Andrzeja Mleczki, a także informacja prasowa. W związku z tym pragnę poinformować, iż w Biurze Powiatowego Rzecznika Konsumentów w Starostwie Powiatowym w Świdnicy będą ( za kilka dni ) dostępne ulotki edukacyjne.

  Inauguracja akcji jest wstępnie planowana na koniec pierwszego tygodnia lipca.

  Już teraz warto pamiętać, jakie korzyści wynikają z faktu posiadania paragonu potwierdzającego transakcję.

  SZANOWNY KLIENCIE!

  Biorąc paragon:

  Możesz łatwiej dochodzić swoich praw, jeżeli np. towar nie odpowiada deklarowanej jakości.

  Masz pewność, że zapłacony przez Ciebie, naliczony w cenie i uwidoczniony na paragonie podatek, został zaewidencjonowany i będzie odprowadzony do budżetu państwa.

  Przyczyniasz się do likwidacji „szarej strefy”, tym samym i Ty masz wpływ na zwiększenie nakładów na cele publiczne, np. na szkolnictwo lub bezpieczeństwo itp..

  Masz pewność, że sprzedawca stosuje zasady uczciwej konkurencji.

  Masz możliwość rachunkowej i rzeczowej kontroli przeprowadzonej transakcji.

  Możesz dokonać porównań cenowych na rynku.

  Danuta Mazur

  Powiatowy Rzecznik Konsumentów

  w Świdnicy

  Poprzedni artykułO wadze słowa w Magazynie Swidnica24.pl
  Następny artykułMałgorzata Szejnert „Wyspa klucz”