Strona główna Magazyn O wadze słowa w Magazynie Swidnica24.pl

O wadze słowa w Magazynie Swidnica24.pl

0

U mnie słowo droższe pieniędzy – mawia Kazimierz Pawlak z „Samych swoich”. Słynna maksyma weszła nawet do potocznego języka, ale jej wcielanie w życie to już osobna historia. I właśnie o problemach z obietnicami w tym wydaniu Magazynu Swidnica24.pl pisze Wacław Piechocki. Przy okazji opisuje egzotyczne dla Polaka angielskie zwyczaje językowe. Jakie? Warto sprawdzić.

Słowo, ale już nie to na codzienny użytek, jest niezwykle ważne dla znakomite reportażystki Małgorzaty Szejnert. Pozostająca w cieniu Ryszarda Kapuścińskiego, być może niesłusznie, znakomicie opisuje historię w Polsce mało znaną. Historię wyspy imigrantów, marzących o lepszym życiu w rodzących się dopiero Stanach Zjednoczonych. „Wyspę klucz” polecamy w dziale Książka.

Natomiast kuchnia jak zawsze należy do Penelopy, która testuje potrawy swojej włoskiej imienniczki. Bób w wydaniu musu? Czemu nie!

Zachęcamy także, by zajrzeli Państwo do poradnika Danuty Mazur, Powiatowego Rzecznika Konsumentów. Tym razem o paragonach, których nie należy dla własnego i gospodarki krajowej dobra lekceważyć.

Magazyn Swidnica24.pl jak zawsze znajdą Państwo w menu pod hasłem Magazyn.

Poprzedni artykułKolejny raz na ulicy
Następny artykułWeź paragon!