Śpiewające Stokrotki na liście przebojów

  12

  Gminne zespoły śpiewacze znane są już w swojej gminie. Teraz przyszedł czas, by usłyszała je cała Polska. Laureatem tegorocznego konkursu Ludowej Listy Przebojów Radia Wrocław jest zespół Stokrotki.

  – To kolejny sukces naszych zespołów folklorystycznych, które znane są już nie tylko w naszej gminie czy powiecie,  ale również na Dolnym Śląsku. Zespół Stokrotki, pomimo swojego młodego stażu uzyskał największą liczbę głosów i sms, a tym samym zapewnił sobie możliwość nagrania profesjonalnej płyty. Z pewnością będzie to doskonała promocja nie tylko gminy Świdnica, ale przede wszystkim zamiłowania do folkloru – mówi wójt gminy Teresa Mazurek.

  Zespół wygrał rywalizację między 10 zespołami śpiewaczymi z Dolnego Śląska. Przez kilka tygodni słuchacze głosowali telefonicznie i za pośrednictwem sms-ów na najlepszy zespół. W konsekwencji największą liczbę głosów – 5809 zgromadził Zespół Stokrotki.

  Zespół powstał  w 2009 r. i swoim debiutem na 25- leciu zespołu „Kądziołeczka” zachwycił zgromadzoną publiczność. Prowadzone przez  Dominika Natanka „Stokrotki” uświetniają swymi występami wiele gminnych uroczystości. Nie zabrakło ich śpiewu podczas  dożynek, uroczystego otwarcia świetlicy w Krzczonowie czy Jarmarku Wigilijnego w Twierdzy Kłodzko. Zespół to sześć  młodych, wspaniałych dziewcząt z pasją i ogromnym szacunkiem do tradycji, obrzędu i muzyki ludowej. Obecnie poszukiwani są chłopcy, którzy swym głosem wspomogliby zespół.

  Janusz Waligóra

  UG Świdnica

  Poprzedni artykułWięcej ciepła dzięki unijnym dotacjom
  Następny artykułMała obwodnica w 2013 roku