Mała obwodnica w 2013 roku

  22

  Klamka zapadła. We Wrocławiu została dzisiaj podpisana umowa z wykonawcą na budowę małej obwodnicy Świdnicy. Prace ruszą jeszcze w tym miesiącu, a termin zakończenia wyznaczono na lipiec 2013 roku.

  Wykonawcą drogi jest wyłonione w przetargu  konsorcjum firm, których liderem jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowych i Mostowych S.A. z Kędzierzyna Koźla. Podczas podpisywania umowy obecni byli przedstawiciele wykonawcy, Urzędu Marszałkowskiego, Sejmiku, Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei oraz starosta świdnicki i prezydent Świdnicy.

  Mała obwodnica Świdnicy to nowy odcinek drogi o długości ponad 3 km. Docelowo połączy węzeł „Słotwina” (znajdujący się w ciągu projektowanej obwodnicy Świdnicy – droga krajowa nr 35) z drogą wojewódzką nr 382 w kierunku Strzegomia, która będzie miała po dwie jezdnie  w obu kierunkach o szerokości 8 m każda, nowe skrzyżowania jednopoziomowe i rondo połączone z obwodnicą Świdnicy w ciągu drogi krajowej nr 35.

  Koszt prac budowlanych to 23,2 mln zł. Inwestycję po połowie finansują Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013 oraz Budżet Województwa Dolnośląskiego.

  opr. asz

  Poprzedni artykułŚpiewające Stokrotki na liście przebojów
  Następny artykułTrzy dni z teatrem na ulicy