Wysoki skok Gminy Świdnica

  5

  O trzydzieści dwa miejsca awansowała gmina wiejska Świdnica w rankingu samorządów 2011, przygotowanym przez redakcję dziennika Rzeczpospolita. W tegorocznym rankingu gmina wiejska Świdnica znalazła się na 15 miejscu i jest jedynym reprezentantem naszego województwa w rankingu spośród gmin wiejskich.

  – Tegoroczny wynik rankingu Rzeczpospolitej jest dla nas dużym zaskoczeniem, ale zarazem  potwierdzeniem właściwie realizowanej strategii rozwoju naszego samorządu. To już trzecie wyróżnienie dla Gminy Świdnica. W latach poprzednich zajęliśmy 47 i 65 miejsce. W tym roku awansowaliśmy aż o 32 miejsca w górę.  Jest to z pewnością ogromne wyzwanie i zobowiązanie. Pragnę pokreślić, że w każdym roku sięgamy po środki unijne, realizując inwestycje podnoszące jakość  i standard życia mieszkańców naszej gminy i to z pewnością doceniła kapituła konkursu. W tym miejscu dziękuję wszystkim, którzy na co dzień swoją pracą dbają o rozwój gminnego samorządu  – mówi wójt gminy Teresa Mazurek.

  W rankingu samorządów uhonorowaliśmy gminy i miasta, które najbardziej dbają o rozwój i podniesienie jakości życia. Oczywiście przy jednoczesnym, zachowaniu reguł odpowiedzialności i bezpieczeństwa finansowego – czytamy w Rzeczpospolitej.

  Pierwsze miejsce w rankingu, wśród miast na prawach powiatu zdobył Poznań, który już piąty rok z rzędu okupuje pierwsze miejsce, drugi jest Sopot, a trzecie Leszno. Wrocław, który w ubiegłym roku zajął w tym rankingu 3 miejsce spadł na 17.

  W kategorii w której rywalizowała gmina wiejska Świdnica pierwsze miejsce zajęła Stepnica (woj. małopolskie). Trzecia była Świdnica, ale niestety ta z województwa lubuskiego. Warto odnotować fakt iż w rankingu gmin miejskich i miejsko – wiejskich drugie miejsce zajął Dzierżoniów w ubiegłym roku był 4.

  Poprzedni artykułRusza kontrola w Straży Miejskiej
  Następny artykułDrogi z nową nawierzchnią