Rusza kontrola w Straży Miejskiej

  16

  Radni z Komisji Rozwoju Gospodarczego nie mają wakacji. Już dziś o godzinie 11:00 zespół składający się z czterech radnych rozpocznie kontrolę w świdnickiej Straży Miejskiej.

  Radni przyjrzą się strukturze organizacyjnej Straży Miejskiej oraz sposobie finansowania w latach 2009-2011. Zespół kontrolny w skład, którego wchodzą Julita Stefańska-Broda-szef (SLD), Lesław Podgórski ( WS) oraz Krzysztof Grudziński i Rafał Ząbczyk (PO) zaplanowała spotkanie z komendantem jednostki Stanisławem Rybakiem, oraz przyjrzenie się dokumentacji, o którą komisja wystąpiła jeszcze w czerwcu. Dotyczy ona m.in. korenspondencji komendanta oraz związków zawodowych z Departamentem Zarządzania Kryzysowego UM, finansów jednostki w latach 2009-2011, struktury organizacyjnej oraz zakresu obowiązków na poszczególnych stanowiskach – informuje Rafał Ząbczyk, szef komisji rozwoju gospodarczego.

  Przypomnijmy, że kontrolę Komisji Rozwoju Gospodarczego Rada Miejska zleciła na swoim posiedzeniu pod koniec maja. Był to efekt debaty na sesji poświęconej bezpieczeństwu w Świdnicy. Radni doszli do wniosku, że pojawia się zbyt wiele nie załatwionych spraw oraz coraz więcej skarg od mieszkańców na Straż Miejską.

  Poprzedni artykułEuphoria of Trance ostatnie odliczanie
  Następny artykułWysoki skok Gminy Świdnica