Sami zapracowali na boisko!

  4

  Nieformalna Grupa Działania Młodzieży z Grodziszcza spełniała swoje marzenie o budowie boiska do piłki plażowej. W sobotę, 16 lipca o g. 15.00 rozegrają wspólny mecz z przedstawicielami Rady Gminy Świdnica.

  Jeszcze podczas ferii zimowych marzyli o boisku do piłki plażowej. Chyba nikt nie sądził, że tak szybko uda się im przekuć pomysł w realne działanie. Swoją pracą i zaangażowaniem młodzież z Grodziszcza udowodniła, że jeżeli się czegoś bardzo pragnie, można to zrealizować.

  Wszystko rozpoczęło się od pomocy seniorom podczas ferii zimowych.  – Niewielkim nakładem sił, pomagając starszym mieszkańcom swojej miejscowości dostrzegliśmy  jak  wiele radości mogli sprawić tym, którzy czekają na nasze wsparcie – mówili wówczas uczestnicy projektu. Kończąc swój pierwszy unijny projekt zapowiedzieli kolejne działania.  Od marca ruszyli z nowym –  AKTYWNIE PO ZDROWIE –  finansowanym z Europejskiego Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej. Na ten cel pozyskali 6 tys. zł.
  Oprócz realizacji projektów, Nieformalna Grupa Działania Młodzieży Wsi Grodziszcze postanowiła wykorzystać swój wolny czas na prace porządkowe parku, należącego do RSP. W zamian za społeczne wykonanie prac porządkowych spółdzielnia wsparła młodzież w budowie boiska do piłki plażowej, oferując bezpłatnie transport potrzebnych materiałów. – Zaangażowanie młodzieży, mieszkańców wsi Grodziszcze i sponsorów w budowie boiska do piłki plażowej było bardzo duże – mówi Justyna Sara-Hrynczyszyn, przewodnicząca rady sołeckiej.

  Boisko do piłki plażowej znajduje się w sąsiedztwie boiska sportowego. Cały teren o wymiarach 26×22 m został ogrodzony, a dla kibiców zamontowano ławki. Wstępny koszt budowy to kwota ok. 25 tys. zł. 80% nakładów finansowych młodzież zrealizowała poprzez własne zaangażowanie i pracę fizyczną.

  Zwieńczeniem budowy będzie rodzinny festyn, który początkowo był zaplanowany na  3 lipca br. Niestety, pogoda pokrzyżowała plany. Jednak organizatorzy mają nadzieję, że 16 lipca pogoda będzie plażowa  i uda się rozegrać planowany mecz.

  UG Świdnica

  Poprzedni artykułChcesz zwiększyć swoje szanse na rynku pracy? Zapisz się do TEB Edukacja!
  Następny artykułNie podstawiam nogi tej inwestycji