Rekordowa zbiórka krwi

  4

  – Kolejka ustawiła się, zanim jeszcze ambulans Fundacji Ronalda McDonalda zdążył dobrze zaparkować – zaskoczenia i radości nie kryje Rafał Klemczak z Klubu Honorowych Dawców Krwi „Kropla Życia”. – Znacznie musieliśmy także przedłużyć czas rejestracji i samego pobierania. W sumie zjawiło się 56 chętnych do podzielenia się najcenniejszym darem życia. Krew mogło oddać 49 osób.

  W kolejce przeważali ludzie młodzi, wśród nich było wielu debiutantów, którzy zapowiedzieli, że od dziś będą systematycznie oddawać krew. – Co ważne, udało się pozyskać najbardziej poszukiwane grupy  A RH-, B RH- i O RH- – dodaje Rafał Klemczak. W sumie do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa po dzisiejszej akcji trafią ponad 22 litry krwi. W pierwszej kolejności będzie wykorzystana do leczenia podopiecznych Fundacji Ronalda McDonalda, zostanie także przekazana do dolnośląskich szpitali.

  A już pojutrze, 28 lipca,  ambulans Fundacji od 10.00 do 14.00 na kolejnych dawców będzie czekał przed ratuszem w Świebodzicach. Podobnie jak w Świdnicy, poza usprawiedliwieniem nieobecności w pracy, dawcy otrzymają paczkę ze słodyczami i bon żywnościowy.

  [photospace]

  Poprzedni artykułHala przy Ekonomiku skończona
  Następny artykułRok budowy wieży w minutę [VIDEO]