Hala przy Ekonomiku skończona

  8

  W tej chwili trwają ostatnie odbiory nowego budynku Hali Sportowej, która została wybudowana przy Zespole Szkół Ekonomicznych w Świdnicy. Budynek jest nowoczesny i posiada niezbędne zaplecze techniczne. Po szkole specjalnej i budowie drogi – tzw. „łącznika do A4” to kolejna duża inwestycja prowadzona przez powiat świdnicki.

  Przypomnijmy: hala umiejscowiona jest przy budynku B kompleksu szkolnego, znajdującego się przy ul. Pionierów. Wprawdzie jest niepełnowymiarowa, gdyż tylko taka może być wykonana na tym terenie, ale jest nowoczesna i posiada niezbędne zaplecze techniczne.

  – Na jej budowę zabezpieczyliśmy w budżecie w ubiegłym roku 3 mln 800 tys. zł. Po przetargach kwota ta okazała się o ponad milion mniejsza. W sumie koszt budowy hali zamknął się kwotą 2 418 238 zł. Inwestycja w całości jest finansowana z budżetu powiatu, ale trwają starania o pozyskanie środków zewnętrznych – mówi starosta Zygmunt Worsa.

  Nowa hala będzie służyła wszystkim uczniom Zespołu Szkół Ekonomicznych, ale przede wszystkim dziewczętom z uruchomionej w ubiegłym roku klasy sportowej o kierunku piłka siatkowa.

  Powierzchnia zabudowy budynku sali gimnastycznej to 856,5 m². Budynek oprócz boisk posiada szatnie, natryski, pokój trenera oraz pomieszczenia magazynowe na sprzęt sportowy. Wymiary boisk wynoszą: 18,2 x 29,6 m. Są to pełnowymiarowe boiska do gry w koszykówkę, piłkę ręczną, piłkę nożną i tenisa ziemnego. Powierzchnia boisk to 540,1 m²  Wykonawcą inwestycji są wyłonione w przetargu wałbrzyskie firmy Sirbud – Minari SA  oraz Centrum Budowlane Sirbud.

  – W tej chwili jesteśmy na etapie odbiorów. Posiadamy już pozytywną opinię Państwowej Inspekcji Pracy. Czekamy na decyzję i opinię straży pożarnej i Sanepid- u. Jak tylko uzyskamy te dokumenty, wystąpimy do Państwowej Inspekcji Nadzoru Budowlanego z wnioskiem o wydanie pozwolenia na użytkowanie obiektu – tłumaczy Łukasz Pełka, kierownik Referatu Remontowo – Inwestycyjnego świdnickiego starostwa.

  Kompletowanie dokumentacji i pozwoleń ma potrwać do końca sierpnia tak, aby od września z obiektu mogła korzystać młodzież.

  Monika Żmijewska

  rzecznik starostwa

  [photospace]

  Poprzedni artykułDziś włoski barok i Bach
  Następny artykułRekordowa zbiórka krwi