Policjanci w mercedesach

  25

  W kwietniu tabor świdnickiej Komendy Powiatowej Policji wzbogacił się o nowe alfa romeo i dwa motocykle honda. Niewykluczone, że funkcjonariusze prewencji wkrótce przesiądą się do mercedesa.

  Niemiecki potentat wygrał największy motoryzacyjny przetarg ostatnich lat – dostarczy policji 600 mercedesów sprinter za ponad 106 mln zł. Podczas licytacji elektronicznej Mercedes zaoferował najniższą cenę – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

  W aukcji wzięły też udział firmy Iveco i Volkswagen. Dzięki specjalnej aplikacji oferenci widzieli, jaka jest aktualnie najniższa cena, ale nie wiedzieli kto ją zaproponował. – To widzimy tylko my. Już na początku każda ze startujących firm zeszła z ceny, którą proponowała w papierowej części przetargu – relacjonuje zastępca komendanta głównego policji nadinsp. Andrzej Trela.

  Dopiero w ostatniej minucie licytacja nabrała tempa i toczyła się już bez Iveco. Ostatecznie wygrał ją Mercedes, który za kwotę 106 690 000 dostarczy policji 600 furgonetek.  – To oznacza, że producent zszedł z ceny jeszcze o niemal 3 mln zł, choć przyznam, że liczyliśmy na jeszcze korzystniejszą ofertę – mówi Trela.

  Mercedesy zastąpią wysłużone volkswageny transporter, które od ponad 10 lat służą policyjnym oddziałom prewencji. Pierwszą partię aut komendy odbiorą jeszcze w tym roku. Wszystkie 600 samochodów obowiązkowo ma zostać dostarczone przed rozpoczęciem Euro 2012.

  Poprzedni artykułŚwidniczanie na scenie Teatru Polskiego
  Następny artykułZmiany w Polonii