Świdniczanie na scenie Teatru Polskiego

  1

  Na Scenie Kameralnej Teatru Polskiego  w sobotę i niedzielę będzie można obejrzeć grupę świdnickich licealistów, którzy wystąpią w spektaklu stworzonym na kanwie powieści świdniczaninia Tomka Tryzny. Przedstawienie pod tytułem Lof. Jugendliche tanzen zostanie zaprezentowane 30 i 31 lipca 2011 r. o godzinie 19:00. Wstęp wolny!

  Młodzież pracowała w czterech grupach: aktorskiej, muzycznej, scenograficzno-kostiumowej i dziennikarsko-promocyjnej.  Spektakl podejmuje temat relacji między młodymi ludźmi. Ukazuje pierwsze przyjaźnie, miłości, ale i rozczarowania. Scenariusz oparty jest na tekstach piosenek Fisza i Sistars oraz fragmentach powieści Tomka Tryzny Panna Nikt. Opieki reżyserskiej podjęła się Agnieszka Olsten.

  Lato w teatrze jest atrakcyjną ofertą teatralną dla uczniów, którzy z różnych przyczyn spędzą wakacje w swojej miejscowości. Projekt został zainicjowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego i jest koordynowany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

  Tegoroczna czwarta już edycja teatralnych półkolonii odbywa się między 4 lipca a 27 sierpnia 2011 roku w kilkunastu miastach Polski. Codziennie przez 14 dni uczestnicy projektu pracują nad spektaklem pod opieką profesjonalnych artystów w sprofilowanych grupach: aktorskiej, scenograficzno-kostiumowej, muzycznej, dokumentacyjno-promocyjnej lub technicznej. Na koniec turnusu przedstawienie prezentowane jest w teatrze bądź innej przestrzeni miejskiej.

  Dwa tygodnie spędzone w teatrze są dla dzieci szansą na poznanie i samodzielne wykorzystanie teatralnego języka, a przede wszystkim na twórcze wyrażenie siebie. Profesjonalni artyści mogą podzielić się z doświadczeniem zawodowym i zaprezentować swoje metody pracy, a także poznać potrzeby i wrażliwość młodej widowni.

  Poprzedni artykułFestiwal Bachowski na finiszu
  Następny artykułPolicjanci w mercedesach